Kategoryczny koniec telefonów w szkołach

Od przyszłego roku szkolnego zostanie wprowadzony zakaz używania telefonów we wszystkich szkołach na Cyprze

Ministerstwo edukacji pracuje nad projektem ustawy, który wprowadzi takie same kary dla uczniów szkół średnich korzystających z telefonów komórkowych na lekcjach, jakie obowiązują obecnie w szkołach podstawowych na całym Cyprze.

Rzecznik ministerstwa powiedział w Cyprus Mail, że projekt ustawy zostanie złożony w nadchodzących dniach i będzie omawiany w parlamencie po wyborach, które odbędą się 9 czerwca.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach średnich zostanie wzmocniony od przyszłego roku szkolnego.

Ministerstwo Edukacji spotkało się w zeszłym miesiącu z przedstawicielami rodziców szkół średnich i związku nauczycieli szkół średnich Oelmek i nadal dopracowuje kilka szczegółów – powiedział rzecznik.
Nie wiemy jeszcze, kiedy projekt ustawy ma być omawiany w parlamencie, ale na pewno stanie się to po wyborach”.

Rzecznik powiedział jednak, że ministerstwo edukacji jest nadal otwarte na omówienie szczegółów zakazu, ponieważ pozostają pytania dotyczące wykonalności jego wdrożenia na wszystkich poziomach szkół.

W tej chwili przepisy w szkołach średnich są nieco zagmatwane, niektóre szkoły egzekwują zakazy bardzo rygorystycznie, a inne wydają się bardziej łagodne. Właśnie dlatego ministerstwo chce je ujednolicić za pomocą ustawy.

Tylko czy to jest możliwe?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading