Karty bankowe

Wszyscy korzystamy z kart płatniczych – nie da się tego ukryć. W naszych portfelach znajduje się coraz mniej gotówki a coraz więcej kart.

Przy zamawianiu karty płatniczej w banku zwróćcie uwagę jaki logo ona będzie posiadać. Najbardziej popularne są VISA i MasterCard. Obie marki są bardzo popularne, ale nie wszędzie będziecie kartami z tym logo mogli nimi zapłacić. Inną sprawą są bankomaty, gotówkę będziecie mogli podjąć wszędzie. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób rozliczania tych kart jeśli korzystacie z nich za granicą.

Karty VISA są rozliczane w dolarach amerykańskich. Jeśli więc będziecie cypryjskimi kartami płacić na przykład w Polsce waluta zostanie Wam rozliczona według schematu PLN→$→€ czeka Was więc podwójne przewalutowanie i stracicie na kursie. Karty MasterCard są rozliczane w euro więc wasza płatność będzie wyglądać tak PLN→€. Podobnie w drugą stronę, jeśli przylatujecie na Cypr z kartą z polskiego banku.

Idealnym wyjściem jest posiadanie konta walutowego z kilkoma kartami (w tym z kartą EC, która akceptowana jest m.in w Niemczech; w niektórych małych miastach tylko karta EC jest akceptowana). Takie konto oferuje NestBank. Do jednego konta można dołączyć karty wydane przez każdą organizację płatniczą. Dodatkowo wszystkie karty działają w technice zbliżeniowej PayPass co umożliwia szybkie i bezpieczne płatności. Do konta NestBanku macie dostęp nie tylko przez oddziały zlokalizowane w Polsce ale także przez internet i aplikację mobilną. Wszystkie przelewy złotówkowe i walutowe w systemie SEPA są bezpłatne, a dodatkowo wypłaty w bankomatach z konta walutowego za granicą także są bezpłatne! Można śmiało powiedzieć, że konto jest po prostu bezpłatne!

Jak założyć konto? Otwarcie konta walutowego jest bezpłatne, wiąże się jednak z otwarciem także bezpłatnego konta złotówkowego (tutaj). Aby zawrzeć umowę z bankiem należy dokonać przelewu na 1 zł z dotychczas posiadanego konta w innym banku lub zamówić umowę do domu, która zostanie dostarczona przez kuriera. Po zawarciu umowy na konto złotówkowe należy otworzyć z panelu klienta konto walutowe (jest dostępne w $, €, £ i ¥) i zamówić kartę płatniczą. Przelewy na konta są bez opłat (bank nie pobierze prowizji za przelewy przychodzące) podobnie jak bez opłat są przelewy walutowe do banków w Unii Europejskiej. Przelewów dokonujecie w aplikacji komórkowej lub w internecie a sms z kodem akceptującym przelew przyjdzie do Was na dowolny numer komórkowy (w tym cypryjski).

Naszym zdaniem konto w NestBanku jest bardzo wygodne. Najważniejsze jest jednak to, że jest całkowicie bezpłatne!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading