fbpx

Karta lokalizacyjna w samolocie do Polski

Karta Lokalizacyjna Pasażera jest standardowym międzynarodowym dokumentem wprowadzanym w przypadku ryzyka epidemii. Pamiętajmy – przy wypełnieniu Karty Lokalizacyjnej Pasażera chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i wszystkich osób, z którymi mieliśmy styczność. Kierujmy się odpowiedzialnością, niezależnie od tego kim jesteśmy, czym się zajmujemy, jakie stanowisko piastujemy.

Wielu przewoźników rozsyła ją do swoich pasażerów tuż przed lotem powrotnym co może powodować pewne problemy z jej wydrukowaniem. Nie musicie się jednak martwić – jeżeli samolot którym lecicie zostanie wytypowany do wypełnienia kart dostaniecie je do wypełnienia na pokładzie samolotu lub tuż po przylocie na lotnisko.

Po co wypełniać kartę? Odpowiedź jest prosta – w przypadku, gdyby na pokładzie samolotu znajdowała się osoba zakażona, Karta Lokalizacyjna Pasażera umożliwi szybkie dotarcie do osób, które z nią podróżowały, co z kolei pomoże ograniczyć szybkie rozprzestrzenianie się wirusa.

Naszym zdaniem powinniście wydrukować sobie na wszelki wypadek karty lokalizacyjne wcześniej, przed wylotem na Cypr. Wypełnienie tego dokumentu jeszcze przed lotem pozwoli zaoszczędzić Wam stresu związanego z poszukiwaniem sposobu na wydrukowanie dokumentu. Pamiętajcie, że przekraczając także granicę lądową (dotyczy osób, którym wygodniej jest lecieć na przykład do Niemiec i stamtąd samochodem do domu) możecie zostać poproszeni o wypełnienie odpowiedniego dokumentu przez funkcjonariuszy polskiej straży granicznej z patrolu samochodowego.


Może się zdarzyć, że od pasażerów Waszego samolotu nie zostaną zebrane karty lokalizacyjne. Dzieje się tak w przypadku, że samolot którym przylecieliście nie został objęty takimi działaniami zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Właśnie do takich przypadków na lotnisku zostały ustawione specjalne skrzynki na Karty Lokalizacyjne Pasażerów, które nie zostały zebrane na pokładzie samolotów. Dla własnego bezpieczeństwa radzimy wrzucić swoją kartę do odpowiedniej skrzynki na lotnisku.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!