Karnawał w Limassol

Największy karnawał na Cyprze rusza już za kilka dni

Karnawał w Limassol to największa i najstarsza impreza karnawałowa w mieście, w której tysiące ludzi bierze udział w imprezach karnawałowych i paradach. Po dwóch latach pandemii festiwal folklorystyczny powraca w nową erę, całkowicie odnowioną, innowacyjną i bogatszą. 

W tym roku imprezy rozpoczynają się 16 lutego tradycyjnymi obchodami Ostatków i wejściem Króla Karnawału, a kończą 26 lutego, wielką paradą karnawałową. 

O tym, co ma się wydarzyć w Limassol, świadczy fakt, że w tym roku spodziewana jest rekordowa liczba uczestników. Według danych gminy Limassol ponad 110 grup będzie paradować z platformami i ponad 30000. uczestnikami karnawału. W tym samym czasie tysiące osób będzie mogło z bliska obejrzeć oba parady karnawałowe.

„Dusza” karnawału, jak go nazywają w gminie Limassol, starszy urzędnik miejskich służb kulturalnych, pan Skevi Antoniadou, od miesięcy prowadzi przygotowania, aby wszystko przebiegło bez zarzutu. 

W rozmowie z „Philenews” Antoniadou zauważa, że ​​w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń, które odbędą się w przestrzeniach plenerowych i na placach

Tegoroczna innowacja karnawałowa polega na tym, że obywatele będą mieli możliwość słuchania muzyki na żywo różnych zespołów i wspaniałych artystów, a także utworów muzycznych znanych dj-ów.

Dziesięciodniowe szaleństwo rozpocznie się od Tsiknopettis, 16 lutego, muzyką i smakołykami na Gladstonos Street i Agios Andreou. Plac Grigoris Auxentiou (Diokiterii) zamienia się w imprezę plenerową z muzyką i śpiewem, podczas gdy „Król Płomienia” karnawału w Limassol wjeżdża do miasta na imponującej platformie ze swoją świtą, gdzie odbędzie się ceremonia koronacji i parada ulicami śródmieścia. 

Imprezy odbywać się będą codziennie w różnych miejscach, wśród których wyróżniać się będzie nocna parada Pellomaska.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading