Kajetanowicz 15.

W tegorocznym Rajdzie Cypru najlepszy był w tym roku Nasser Al-Attiyah, pilotowany przez Matthieu Baumela. Doświadczony Kataryczk  zgarnął 10000€ za zwycięstwo w Golden Stage.

Podium skompletowały cypryjskie załogi w Mitsubishi Lancerach. Galatariotis i Ioannou (+6:12,0) pokonali Polykarpou i Wintera (+6:19,5) o 7,5 sekundy. Czwarta lokata przypadła w udziale najszybszym w ERC2: Demosthenousowi i Laosowi (+7:40,4).

Drugi etap i siedem punktów do klasyfikacji sezonu zdobył Kajetanowicz, który o blisko półtorej minuty pokonał Al-Attiyah. Trzeci był Timotheou (+3:09,5), a czwarty Galatariotis (+3:49,8). Punktowaną siódemkę skompletowali Tlustak (+3:55,4), Polykarpou (+4:05,9) i von Thurn und Axis (+5:07,1).

Kończący rywalizację Love Cyprus Golden Stage 2 najszybciej pokonał Kajetan Kajetanowicz, który o 1,1 sekundy pokonał Nassera Al-Attiyah. Polakowi do zgarnięcia wygranej pieniężnej zabrakło 0,3 sekundy.

Nie atakowałem na 100%. Nie jestem tu dla pieniędzy. Dla mnie ważne były punkty. Dziękuję zespołowi i mechanikom za wspaniałą pracę. Na poprzednim odcinku popełniłem kilka błędów, ale teraz jestem szczęśliwy i to dla mnie ważne – podsumował Kajetanowicz w rozmowie z Auto Światem.

Ostatecznie polski team zajął w Rajdzie Cypru 15. miejsce.


Tekst na podstawie Auto Świata, zdjęcia Cyprus Rally

Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading