Kadeci rozbili Cypr

Przez 20 minut było równo, momentami nawet ze wskazaniem na słabeusza. Ale trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 27:5 dla nas i ostatecznie reprezentacja Polski w koszukówce do lat 16 pokonała Cypryjczyków 88:56.

Cypryjczycy początkowo byli lepsi od Polaków. Ostatni zespół grupy B w połowie drugiej kwarty wygrywał z nami nawet 31:25. Na szczęście koszykarze Michała Mroza w końcu wzięli się do roboty. Na prowadzenie wyszli jeszcze przed przerwą (skuteczni Mateusz Czempiel i Jakub Ulczyński), a drugą połowę zaczęli od zrywu 16:0. Wpadły trójki Ulczyńskiego, Mateusza Kaszowskiego i Igora Yoki-Bratasza, zaczęła się w końcu dobra obrona i nie było już wątpliwości, kto jest lepszy.

Ostatecznie Polacy wygrali 88:56, a najwięcej punktów zdobyli Czempiel (19), Ulczyński (15 i 7 zbiórek) oraz Yoka-Bratasz (15 i 6 asyst).

Zobaczcie ten mecz:

Niestety z gospodarzem turnieju czyli Bułgarią nie było już tak lekko i ostatecznie we wtorek Polska przegrała 72:75 i odpadła z turnieju. Za dużo pomyłek w obronie, za słaba gra na deskach i zbyt późne przebudzenie liderów.

25042017 Image Banner 750 x 200


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading