fbpx

Już w 2019 roku staną pierwsze fotoradary

[dropcap]M[/dropcap]inister transportu Vasiliki Anastasiadou zapowiedział, że pierwsze fotoradary zostaną zainstalowane najpóźniej do końca marca 2019 roku. Cała instalacja urządzeń ma zostać zakończona najpóźniej w ciągu dwóch najbliższych lat.[pullquote-left]“Czas jest przeciwko nam. Liczba ofiar śmiertelnych na drogach jest taka, że ​​trzeba podjąć drastyczne działania!”[/pullquote-left]

Zgodnie z założeniami system ma zostać zaprojektowany i obsługiwany przez zewnętrzną firmę. Informacje o przekroczeniach prędkości, przejeżdżaniu na czerwonym świetle czy o innym łamaniu przepisów będą przekazywane do operatorów, którzy będą wystawiać mandaty. Część z wpływów z grzywien będzie zasilała budżet Cypru a pozostała część będzie wynagrodzeniem dla firmy obsługującej system.

Planowany jest montaż 115 kamer – 90 z nich stanie w obszarze zabudowanym, a pozostałe będą ustawione na autostradach. Wszystkie kamery będą przenośne i co kilka dni mają zmieniać miejsce. Oczywiście zostaną zbudowane specjalne statywy na kamery – tylko kilka osób będzie jednak wiedziało w którym z nich jest radar z kamerą, a które są tylko atrapami.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!