fbpx

Już można składać wnioski z funduszu wsparcia COVID19

Ministerstwo Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od wczoraj na specjalnej stronie internetowej www.coronavirus.mlsi.gov.cy zostały zamieszczone wnioski dotyczące wszystkich planów specjalnych na okres od 1 listopada 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

  1. Plan specjalny dla obiektów hotelowych i obiektów turystycznych (wniosek EEA.9 lub EEA.14),
  2. Specjalny plan działalności gospodarczej związanej z branżą turystyczną lub działalnością gospodarczą, na którą bezpośrednio wpływa turystyka lub agencje turystyczne lub działalność gospodarcza związana z firmami, które są objęte obowiązkowym pełnym zawieszeniem (wniosek EOG.10 lub EOG.11),
  3. Specjalny plan dla przedsiębiorstw prowadzących określone rodzaje działalności gospodarczej (aplikacja ESA 13),
  4. Specjalny Plan Całkowitego Zawieszenia Pracy Spółki lub Spółek, które ze względu na działania podjęte w związku z pandemią w omawianym okresie (od 1 listopada 2020 r. Do 30 listopada 2020 r.) I są zawarte w obowiązujących zarządzeniach Ministra Zdrowia lub odpowiednich Decyzjach Rady Ministrów obniżyły obroty o ponad 80% (Wniosek EWG 3),
  5. Specjalny program pomocy dla bezrobotnych (wniosek EWG 8),
  6. Plan specjalny dotyczący decyzji w sprawie określonych kategorii niezależnych pracowników (aplikacja ESA 5)
  7. Specjalny zasiłek z tytułu nieobecności w pracy (wniosek EWG 15).

Wzory raportu biegłego rewidenta, który należy złożyć drogą elektroniczną wraz z odpowiednim wnioskiem, zostały również umieszczone na specjalnej stronie internetowej www.coronavirus.mlsi.gov.cy .

Termin elektronicznego składania wniosków o udział w Planach Specjalnych na okres od 1 listopada 2020 r. do 30 listopada 2020 r. upływa w piątek 4 grudnia 2020 r.

Zainteresowane strony proszone są o terminowe składanie wniosków, ponieważ wnioski online nie będą dostępne do użytku po upływie powyższego terminu, a wnioski o złożenie wniosków spóźnionych nie będą przyjmowane.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!