Jutro strajk szpitali publicznych

Wciąż się nie dogadali – związki zawodowe potwierdzają jutrzejszy strajk generalny w szpitalach

Lekarze i pielęgniarki z państwowej organizacji służby zdrowia (Okypy) potwierdzają jutrzejszy ośmiogodzinny strajk generalny.

W oświadczeniu podpisanym przez związki zawodowe stwierdzono, że pracownicy są „zdeterminowani, zjednoczeni i zmobilizowani” na strajk, który odbędzie się w środę w godzinach od 7:00 do 15:00 we wszystkich szpitalach publicznych.

Związki zawodowe zdecydowały się na dalszą eskalację działań, jeśli Okypy nie zaakceptuje układu zbiorowego pracy dla swoich pracowników, zapewniającego podobne warunki pracy jak umowy dla szerszego sektora publicznego.

Związki domagają się podwyżek dla pracowników zatrudnianych na indywidualne umowy oraz rekrutacji na pokrycie stałych potrzeb w zakresie personelu medycznego, pielęgniarskiego, paramedycznego, administracyjnego i godzinowego.

Okypy oświadczyło, że będzie działać w oparciu o personel szkieletowy i przesuwa terminy spotkań, na które strajk będzie mieć wpływ. Przeprosiła pacjentów za wszelkie potencjalne problemy i zapewniła, że ​​będzie pozytywnie nastawiona do dialogu i współpracy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami.

Decyzja o przystąpieniu do strajku zapadła 21 września, kiedy związki zawodowe zarzuciły firmie Okipy lekceważenie pracowników i związków zawodowych.

Związki zawodowe zapewniły, że podczas strajku pacjenci pozostaną głównym problemem i że poczyniono specjalne ustalenia, aby pacjenci nie byli narażeni na niebezpieczeństwo.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!