Jutro protest instruktorów nauki jazdy

Instruktorzy nauki jazdy będą jutro protestować przeciwko uchwaleniu nowych przepisów

Szkoły jazdy zamierzają strajkować w związku z brakiem porozumienia z proponowanymi przepisami regulującymi ich funkcjonowanie. Strajk zaplanowano na czwartek po jednomyślnej decyzji trzech stowarzyszeń tworzących stowarzyszenie.

Jest to protest przeciwko rozwiązaniom zawartym w projekcie ministerstwa transportu dotyczącym instruktorów i nauki jazdy, który ma zostać przedstawiony parlamentowi.

Instruktorzy nauki jazdy twierdzą, że jeśli środki zostaną wdrożone w całości, zagrożą rentowności większości szkół i instruktorów nauki jazdy.

Wystąpił całkowity brak intencji ze strony odpowiednich departamentów, departamentu transportu drogowego i ministerstwa […] w [odpowiadaniu na] obawy i sugestie łączników szkolnych i trenerów dotyczące modyfikacji. Naszą prośbą jest wycofanie proponowanego projektu ustawy, ponieważ nie przeprowadzono z nami prawdziwych i uczciwych konsultacji” – stwierdziło stowarzyszenie.

Konwój strajkujących pojazdów wyruszy ze stadionu GSP o godzinie 8 rano i uda się najpierw pod Pałac Prezydencki, następnie do ministerstwa transportu, a następnie zakończy się przed parlamentem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading