fbpx

Jutro poznamy nazwisko nowego Prezydenta Cypru

Jak zapewnia cypryjska komisja wyborcza, jutro o godzinie 22:00 poznamy nazwisko nowego prezydenta

Jak powiedział szef komisji wyborczych Costas Constantinou, karty do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę zostały już dostarczone do komisji wyborczych. W sumie wydrukowano ich ponad 600 000, aby pokryć 561 000 wyborców zarejestrowanych na listach plus dodatkowe 5 procent.

Constantinou zaapelował również do wyborców, aby spróbowali pójść na głosowanie wcześniej, jeśli to możliwe, przed południem, w niedzielę i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Głosowanie w niedzielnych wyborach prezydenckich trwa od 7:00 do 12:00, po czym następuje godzinna przerwa – wznowienie od 13:00 do 18:00.

Liczenie i ustalenie ostatecznych wyników powinno się zakończyć około godziny 19:30. 

Constantinou powiedział, że spotkał się z przedstawicielami dwóch kandydatów w niedzielnej turze – Andreasem Mavroyiannisem i Nikosem Christodoulidesem i wyjaśnił im cały proces oraz zasady obowiązujące podczas ceremonii ogłoszenia nowego prezydenta na stadionie Tassos Papadopoulos w Nikozji o 22:00.

Dokonano wszelkich ustaleń, aby osoby, które chcą obejrzeć ceremonię mogły to zrobić, jednocześnie ustawiono dwie platformy, jedną dla urzędników, a drugą dla mediów.

Wszystkie miejsca parkingowe przy wejściu od ulicy Lefkotheou, a także parking na zachód od stadionu oraz parking za wejściem od ulicy Lykavittou będą dostępne dla publiczności uczestniczącej w ceremonii.

Podczas uroczystości policja zastosuje wzmożone środki bezpieczeństwa.

Lista zabronionych przedmiotów obejmuje flary, petardy i inne niebezpieczne przedmioty na stadionie oraz banery z obraźliwymi lub prowokacyjnymi lub rasistowskimi treściami. Osoba nieprzestrzegająca regulaminu nie zostanie wpuszczona na stadion. Osoby biorące udział w uroczystości proszone są o kulturalne zachowanie i szacunek dla tej instytucji.

Pojemność stadionu jest ograniczona, dlatego zostaną poczynione przygotowania, aby publiczność mogła oglądać wydarzenie z gigantycznych ekranów, które zostaną umieszczone na zewnątrz i wokół stadionu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!