fbpx

Jutro portal szczepień otworzy się dla nieletnich

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Portal Szczepień będzie dostępny do planowania spotkań dla wszystkich osób w wieku powyżej 12. lat w poniedziałek 2 sierpnia od godziny 7:30.

Ministerstwo poinformowało, że rodzice/opiekunowie prawni i pediatrzy dzieci mogą umówić nieletnich na wizytę za pośrednictwem portalu szczepień, wybierając szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech i Moderna), które obecnie są jedynymi szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków dla osób w wieku 12 lat i więcej.


Podczas wizyty w punkcie szczepień po pierwszą dawkę, niepełnoletnie dzieci muszą przedstawić:

  • formularz z pisemną zgodą rodziców/opiekunów na zaszczepienie dziecka szczepionką Covid-19 podpisany przez oboje rodziców/opiekunów, chyba że i zgodnie z prawem (za okazaniem orzeczenia sądu) nie jest to wymagane – formularz należy przekazać w punkcie szczepień
  • dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, yellow slip itp.)
  • jeżeli osobie małoletniej towarzyszą rodzice/opiekunowie (lub jeden z nich), muszą oni okazać dowód tożsamości – formularz zgody jest przedstawiany urzędnikom ośrodka szczepień w celu identyfikacji.
  • po przybyciu do punktu szczepień w celu otrzymania drugiej dawki osoba małoletnia musi okazać dowód tożsamości lub inny dokument urzędowy w celu weryfikacji tożsamości
  • zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej dawki osobie nieletniej może towarzyszyć osoba dorosła inna niż rodzice/opiekunowie – w takim przypadku pracownicy służby zdrowia w punkcie szczepień skontaktują się telefonicznie z rodzicem/opiekunem przed szczepieniem, aby potwierdzić, że osoba dorosła towarzysząca dziecku została do tego upoważniona.

Ministerstwo zdrowia wezwało do ścisłego przestrzegania powyższych zasad, aby uniknąć opóźnień w ośrodku szczepień.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!