fbpx

Jutro portal szczepień otworzy się dla nieletnich

Portal Szczepień będzie dostępny do planowania spotkań dla wszystkich osób w wieku powyżej 12. lat w poniedziałek 2 sierpnia od godziny 7:30.


Ministerstwo poinformowało, że rodzice/opiekunowie prawni i pediatrzy dzieci mogą umówić nieletnich na wizytę za pośrednictwem portalu szczepień, wybierając szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech i Moderna), które obecnie są jedynymi szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków dla osób w wieku 12 lat i więcej.


Podczas wizyty w punkcie szczepień po pierwszą dawkę, niepełnoletnie dzieci muszą przedstawić:

  • formularz z pisemną zgodą rodziców/opiekunów na zaszczepienie dziecka szczepionką Covid-19 podpisany przez oboje rodziców/opiekunów, chyba że i zgodnie z prawem (za okazaniem orzeczenia sądu) nie jest to wymagane – formularz należy przekazać w punkcie szczepień
  • dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, yellow slip itp.)
  • jeżeli osobie małoletniej towarzyszą rodzice/opiekunowie (lub jeden z nich), muszą oni okazać dowód tożsamości – formularz zgody jest przedstawiany urzędnikom ośrodka szczepień w celu identyfikacji.
  • po przybyciu do punktu szczepień w celu otrzymania drugiej dawki osoba małoletnia musi okazać dowód tożsamości lub inny dokument urzędowy w celu weryfikacji tożsamości
  • zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej dawki osobie nieletniej może towarzyszyć osoba dorosła inna niż rodzice/opiekunowie – w takim przypadku pracownicy służby zdrowia w punkcie szczepień skontaktują się telefonicznie z rodzicem/opiekunem przed szczepieniem, aby potwierdzić, że osoba dorosła towarzysząca dziecku została do tego upoważniona.

Ministerstwo zdrowia wezwało do ścisłego przestrzegania powyższych zasad, aby uniknąć opóźnień w ośrodku szczepień.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!