fbpx

Jutro otwierają się lokale gastronomiczne

21 maja o godzinie 6:00 rano kończy się pierwszy etap wdrażania stopniowego znoszenia środków ostrożności.

I w końcu można będzie się spotkać z przyjaciółmi w kawiarni ale tylko na otwartych powierzchniach.

W związku ze zbliżającym się wdrożeniem drugiego etapu strategii stopniowego znoszenia środków ograniczających Ministerstwo Zdrowia szczegółowo wyjaśnia które lokale zostaną reaktywowane:”

 1. Według kategoryzacji, która istnieje na ustawie o ośrodkach wypoczynkowych, mogą pracować jedynie obszary odkryte w następujących lokalach:
  • Restauracje
  • Tawerny
  • Kawiarnie
  • Pizzerie
  • Bary piwne
 2. Jednocześnie można ponownie aktywować obszary zewnętrzne przestrzegając wszelkich zasad higieny:
  • Kafenea
  • Stołówki i / lub stołówki klubów i stowarzyszeń.
 3. Definicja „przestrzeni zewnętrznej” jest określona przepisami obowiązującymi w ustawie o ochronie zdrowia (kontrola palenia).
 4. W obszarach zewnętrznych powyższych pomieszczeń, które zostaną ponownie otwarte, mogą być stoły i krzesła .
 5. Zabronione jest prowadzenie placów zabaw (wewnątrz lub na zewnątrz) w restauracjach, dopóki nie zostanie wydany dekret zezwalający na ich funkcjonowanie.
 6. Zabrania się obsługi barów, które są częścią usługi centrum rekreacyjno-gastronomicznego (wewnątrz lub na zewnątrz), dopóki nie zostanie wydany dekret zezwalający na ich funkcjonowanie.
 7. Zabronione jest prowadzenie innych pomieszczeń (barów, klubów nocnych, klubów muzycznych i tanecznych ) – obszary te zostaną poddane ponownej ocenie na późniejszym etapie, ponieważ są to miejsca, w których występuje większe zatłoczenie i nie można zastosować środków ostrożności i dystansu społecznego.

Należy zauważyć, że w celu prawidłowego funkcjonowania powyższych lokali, należy ściśle przestrzegać instrukcji i zasad higieny oraz ochrony zarówno pracowników, jak i społeczeństwa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!