Jutro głosujemy!

Już jutro Polacy mieszkający na Cyprze oraz przebywający na wyspie Afrodyty oddadzą woje głosy w wyborach parlamentarnych i referendum

Komisja wyborcza w Nikozji będzie jutro czynna w godzinach 7:00 – 21:00 czasu cypryjskiego. Znajduje się ona w Konsulacie RP w Nikozji. W cypryjskiej komisji wyborczej zasiada osiem osób – listę nazwisk można zobaczyć w opublikowanym tutaj komunikacie.

Aby wziąć udział w głosowaniu należało zgłosić taką chęć i dopisać się do listy wyborców lub posiadać specjalne zaświadczenie wydane przez dowolną gminę w Polsce.

Do lokalu wyborczego powinniśmy przyjść z ważnym dokumentem tożsamości oraz, w przypadku osób nie ujętych w spisie wyborców, z zaświadczeniem wystawionym przez gminę.

Aby oddać ważny głos należy postawić znak X w dowolnej kratce – szczegółowe zasady głosowania opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza – można się z nimi zapoznać oglądając opublikowany poniżej film.


Zgodnie z przepisami można oddać głos zarówno w wyborach jak i w referendum, można także wybrać jedno z tych dwóch głosowań.

W przypadku odmowy udziału w którymkolwiek głosowaniu należy poinformować o tym fakcie członków komisji, którzy powinni umieścić odpowiednią adnotację na spisie wyborców.

Aby dojechać do Konsulatu w Nikozji można skorzystać z autobusów komunikacji publicznej Intercity Bus. W stolicy należy wysiąść na przystanku przy szkole technicznej APOEL (Σωματείο ΑΠΟΕΛ) i udać się pieszo ulicą Kennedy Avenue do Ambasady. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajduje się na stronie przewoźnika (tutaj).

Osoby, które dojadą własnym transportem do Nikozji będą mogły zaparkować na parkingach umiejscowionych w okolicach Ambasady:


Wyjątkowo tego dnia będzie także dostępny parking za budynkiem w którym znajduje się polska placówka dyplomatyczna – także zaznaczyliśmy na powyższej mapce.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading