fbpx

Jutro będą płacić zasiłki covid’owe?

Docierają do nas nieoficjalne informacje, że pieniądze przeznaczone na zasiłki specjalne wypłacane przez ministerstwo pracy za sierpień 2020, trafiły już na konta niektórych hoteli. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu pieniądze zostały przekazane 9 sierpnia 2020.

Mowa oczywiście o tych firmach, które biorą udział w specjalnym programie rządowym COVID 19. Informacje na temat wpływu środków potwierdziliśmy w kilku firmach, w różnych miastach, nie udało nam się jednak jej znaleźć na żadnej oficjalnej stronie Ministerstwa Pracy. Nieoficjalnie wiemy, że wraz z pieniędzmi zostały przekazane listy pracowników na podstawie których pieniądze mają trafić do pracowników. Wypłata środków powinna nastąpić jutro.

Pieniądze w ramach pomocy bezrobotnym, czyli po 500€, za sierpień 2020, jeżeli oczywiście powtórzy się scenariusz z ubiegłego miesiące, także jutro powinny znaleźć się na kontach bezrobotnych.

Mamy nadzieję, że pracodawcy bezzwłocznie przekażą środki na konta pracowników.

Przypomnijmy, że w przypadku pracowników firm które przystąpiły do programów i pracowali w sierpniu otrzymają praktycznie pełne wynagrodzenie – 60% z budżetu Cypru i 40% od pracodawcy. Część płacona przez Cypr jest stała, natomiast kwota dopłacana przez pracodawców jest uzależniona od ilości godzin przepracowanych w miesiącu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!