Jedziemy na narty!

To jest wczorajsze zdjęcie z kamery on-line umieszczonej przy wyciągu w Troodos (obraz na żywo możecie zobaczyć na http://www.skicyprus.com/webcam/).

Jeśli chcecie pojeździć na nartach w cypryjskich górach, a wierzcie nam na słowo miejscami jest aż 60 cm śniegu, musicie najpierw tam dojechać. Wiele dróg jest niestety nadal zamkniętych – o nich na bieżąco informuje cypryjska policja na stronie www.cypruspolicenews.com, ale Ci którzy lubią poszaleć na nartach na pewno znajdą sposób aby tam dotrzeć.

Niestety widoczność na stokach jest ograniczona. W poniedziałek policja poszukiwała pewnej 39. latki, która wybrała się na narty z 41. letnim mężem. Mąż dotarł na miejsce spotkania a ona zagubiła się w cypryjskich lasach. Policja wszczęła poszukiwania i na szczęście znalazła ją całą i zdrową po prawie trzech godzinach od rozpoczęcia poszukiwań. Niestety koszty związane z akcją poszukiwawczą będzie musiała pokryć z własnej kieszeni lub ubezpieczenia (jeśli miała takowe opłacone). A będzie tego sporo, gdyż w poszukiwaniach wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy na skuterach śnieżnych.

Uważajcie na siebie i zachowajcie szczególną ostrożność zarówno podczas szaleństwa na nartach jak i gdy po prostu jedziecie górskimi drogami – są bardzo śliskie!

Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading