Jednoślady do kontroli

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną działalność stacje kontroli technicznych jednośladów – wszystkie będą musiały posiadać ważne MOT

Zapowiedzi stały się faktem – wszystkie jednoślady jeżdżące na wyspie będą musiały przejść obowiązkowe badania techniczne MOT.

W pierwszym etapie będą to te, którym kończy się ubezpieczenie oraz nowo rejestrowane – urzędnicy chcą jednak aby stopniowo właściciele wszystkich pojazdów stawili się ze swoimi pojazdami w zakładach diagnostycznych.

Departament Transportu Drogowego Ministerstwa Transportu, Łączności i Robót informuje, że od wtorku 14 maja 2024 r. zostaną wdrożone okresowe badania techniczne motocykli (dwukołowych, trójkołowych i czterokołowych).

Jak wynika z komunikatu, licencje na ten cel uzyskało 16 Prywatnych Stacji Kontroli Technicznej Pojazdów (IKTEO), których lista znajduje się na stronie internetowej Departamentu Transportu Drogowego.

Od 14 maja 2024 r. rejestracja lub ponowna rejestracja używanego motocykla będzie odbywać się wyłącznie po pozytywnym wyniku przeglądu technicznego i okazaniu świadectwa przydatności (MOT).

W trosce o bezpieczeństwo na drodze wszystkie zarejestrowane motocykle zostaną wezwane na badanie techniczne.

Właściciele zarejestrowanych motocykli zostaną poinformowani o terminie, w jakim dokonają przeglądu technicznego swojego pojazdu poprzez wysłanie wiadomości (sms).

W komunikacie przypomniano także, że wszyscy właściciele pojazdów (nie tylko jednośladów) powinni uaktualnić swoje dane kontaktowe wraz z numerem telefonu – jest to możliwe w punktach obsługi mieszkańców, serwisach internetowych Zarządu Dróg Transportowych a także w wydziałach ruchu drogowego.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading