Jednak zamontują inteligentne sygnalizacje na skrzyżowaniach

75 skrzyżowań w Nikozji i 50 w Limassol będzie miało nowy system zarządzania ruchem. W ciągu dwóch lat.

Departament Robót Publicznych poinformował, że otrzymał trzy oferty na projekt o wartości 7 milionów euro, obejmujący instalację i obsługę systemu zarządzania ruchem.

Obecnie analizowane są trzy oferty złożone w ubiegły piątek. Zamówienie publiczne dotyczy instalacji, obsługi i konserwacji systemu kontroli ruchu miejskiego (UTC) w Nikozji i Limassol.

Wartość umowy szacowana jest na 7,13 mln euro i obejmuje 24-miesięczny okres realizacji oraz pięcioletni okres konserwacji. Proponowany system UTC zostanie wdrożony na 125 skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną – 75 w Nikozji i 50 w Limassol. Według departamentu może także połączyć do 500 skrzyżowań w celu zdalnego monitorowania dostępu.

Efektywnie system UTC będzie zbierał dane z czujników zainstalowanych w kluczowych punktach sieci drogowej na obszarach miejskich, przetwarzając je w czasie rzeczywistym i wydając polecenia dotyczące sygnalizacji świetlnej.

Systemy sterowania ruchem miejskim wykorzystują centralne komputery do koordynowania i monitorowania większej liczby skrzyżowań.

UTC koordynuje sygnalizację świetlną w sieci za pomocą planów czasowych załadowanych do komputera centralnego. Można stworzyć specjalne plany czasowe, aby sprostać ruchowi związanemu z regularnymi wydarzeniami, takimi jak wydarzenia sportowe lub koncerty, które mogą generować duże natężenie ruchu w stosunkowo krótkim czasie. Taktowanie sygnałów można na przykład dostosowywać w czasie rzeczywistym, aby zapewnić aktywny priorytet transportowi publicznemu przed innym ruchem.

Jednym słowem: zielona fala.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading