Jednak z międzylądowaniem

Yeni Safak wyjaśnia w jaki sposób będą wykonywane loty z Moskwy na Cypr Północny.

Yeni Safak powołując się na swoje informacje, gazeta donosi, że loty z lotniska Ercan do Rosji są zaplanowane przez Antalyę i mają się rozpocząć w listopadzie. Jednocześnie gazeta informuje, że loty, które będą realizowane na trasie Moskwa – Antalya – Ercan będą odbywać się codziennie.

Pierwszym lotem przyleci na północ z Turcji prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Według gazety warto zauważyć, że decyzja o uruchomieniu lotów z Rosji na Cypr Północny została podjęta po zniesieniu embarga USA na broń dla Cypru. Według ekspertów jest to widoczne działanie Rosji przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Odnosząc się do porozumienia chicagowskiego z 1944 r., profesor Atun powiedział:

Rosja musi od początku znaleźć formułę tego porozumienia. Do tego czasu loty będą obsługiwane na trasie Moskwa – Antalya a po wylądowaniu dalej na Cypr Północny.
Turcja jest jedynym sojusznikiem Rosji w bloku NATO. Rosja nie chce stracić Turcji

Według Jeni Safak, loty będą miały konsekwencje ekonomiczne i dyplomatyczne. Gazeta podkreśla, że ​​poza Turcją nie ma innego kraju, który uznaje Cypr Północny, wskazując, że ten krok Rosji można interpretować jako problem dyplomatyczny. 

W tym miejscu należy przypomnieć, że już wcześniej realizowane było loty czarterowe z innych krajów. W podobny sposób, touroperatorzy przywozili turystów z Niemiec czy Wielkiej Brytanii.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading