fbpx

Jeden zakażony – cała szkoła na kwarantannę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Szkoły będą musiały zmierzyć się ze znacznie bardziej rygorystycznymi procedurami śledzenia kontaktów, zgodnie z którymi cała klasa będzie uważana za bliski kontakt, jeśli uczeń w tej jednostce uzyska wynik pozytywny.

Zmiana polityki, ogłoszona przez ministerstwo zdrowia w czwartek rano, będzie teraz traktować uczniów jako bliskie kontakty, jeśli będą w tym samym autobusie, co osoba, która uzyska wynik pozytywny.


W celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa w szkołach Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Naukowym Komitetem Doradczym ds. Koronawirusa zmieniło protokół śledzenia przypadków w szkołach. 


Oto zmiany:

  • Wszystkie dzieci w tej samej klasie, a także kontakty potwierdzonego przypadku poza klasą, w autobusie, w życiu towarzyskim itd. są uważane za bliskie kontakty.
  • W przypadku znalezienia w szkole trzech lub więcej potwierdzonych przypadków z różnych klas, szkoła zostanie zamknięta na tydzień, a lekcje będą prowadzone na odległość.
  • Tydzień po zamknięciu szkoły cała szkoła przechodzi szybkie testy z wyjątkiem bliskich kontaktów, które muszą pozostawać w izolacji przez cały okres.
  • W okresie, gdy szkoła jest zamknięta, uczniom nie wolno uczęszczać na popołudniowe lekcje ani inne zajęcia.

Zmieniając proces, zmniejsza się możliwość tworzenia łańcucha w szkole, a jednocześnie chroniony jest proces edukacyjny na oddziałach, które nie mają pozytywnych incydentów. Niestety doprowadzono jednocześnie do tego, że większość szkół nadal pozostanie zamknięta.


Obraz Chuk Yong oraz Ernesto Eslava z Pixabay


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!