fbpx

Jechał samochodem – pies biegł za nim (film)

Jakież to cypryjskie. Miłość do zwierząt rozczula. Aż do łez niestety. 

Mężczyzna podejrzany o przywiązanie psa do jadącego samochodu, zmuszający zwierzę do biegania w celu nadążenia, został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami.

Zieloni opublikowali wideo z tego incydentu. 

Policja była w stanie wyśledzić osobę podejrzaną o bycie osobą odpowiedzialną, na podstawie lokalizacji i tablic rejestracyjnych. Podejrzany został wezwany na komisariat policji w Kokkinotrimithii ale zaprzeczył że prowadził samochód – mimo to policja oskarżyła go o ten incydent i oskarżony stanie przed sądem. 

Zgodnie z prawem zabronione jest wiązanie czy ciągnięcie zwierzęcia pojazdem silnikowym w sposób, który może prowadzić do obrażeń lub stresu.

W okresie 2014 – 2016, policja zbadała łącznie 113 przypadków wykorzystywania zwierząt w porównaniu z prawie żadnymi przypadkami w poprzednich latach.  Przestańmy milczeć! W 2014 r. było 31 podobnych przypadków, 50 w 2015 r., i  32 w 2016 r.

Przypuszczalnie decyzja o powołaniu specjalnej jednostki ds. Policji zwierząt spowoduje wzrost liczby skarg, szczególnie w przypadku zatrucia zwierząt. Inne skargi dotyczą warunków, w jakich trzymane są zwierzęta.

Niedawno naFacebooku jedna z organizacji ds. ochrony dobrostanu zwierząt opublikowała wideo, nakręcone przez członka jednej z grup. Na wideo widzimy mężczyznę zamykającego psa w bagażniku. Pewnie po to by nie zabrudził tapicerki.  Autor filmu nie zgodził się na podanie informacji o lokalizacji zdarzenia i nie ujawnił numerów rejestracyjnych auta. 

[bar group=”819″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!