Janukowicz prał pieniądze na Cyprze!

Państwowa Służba Monitoringu Finansowego wykryła setki operacji finansowych, które mogą być związane z legalizacją dochodów uzyskanych przez byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego otoczenie w nielegalny sposób.

Napisano o tym w raporcie opisującym pracę resortu w 2016 roku, opublikowanym na portalu rządowym.

Zaznacza się, że przez cały okres prowadzenia dochodzeń (marzec 2014 r. – grudzień 2016 r.), przygotowano i skierowano do organów ścigania Ukrainy 547 materiałów (109 uogólnionych i 438 dodatkowych uogólnionych materiałów).

Kwota transakcji finansowych, które mogą być związane z legalizacją dochodów uzyskanych w sposób nielegalny, według tych materiałów wynosi 201,7 mld hrywien.

„Na podstawie wyników podjętych przez Państwową Służbę Monitoringu Finansowego działań podczas prowadzenia dochodzeń na kontach osób fizycznych i prawnych, mających związek z W. F. Janukowyczem i byłymi urzędnikami, zablokowano środki warte 1,54 mld dolarów amerykańskich”, – zaznaczono w raporcie.

Według doniesień jednostek wywiadu finansowego innych krajów, zablokowano aktywa byłych urzędników z organów władzy i samorządu terytorialnego Ukrainy oraz związanych z nimi osób na łączną kwotę 107,19 mln dolarów amerykańskich, 15,87 mln euro i 135,01 mln franków szwajcarskich w następujących krajach: Austria, Wielka Brytania, Łotwa, Cypr, Włochy, Liechtenstein, Szwajcaria i Holandia.

Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!