Jakość wody przy cypryjskich plażach jest najwyższa w Europie

Cypr po raz kolejny utrzymał pozycję lidera czystości wód ze 100% zgodnością w sezonie pływackim wg wymogów dyrektywy w sprawie zarządzania jakością wody w kąpieliskach.

Oficjalnego ogłoszenia ostatecznych wyników dotyczących jakości wody w kąpieliskach w Europie dokonuje Europejska Agencja Środowiska. Zgodnie z tymi wynikami, w sezonie pływackim 2020 cypryjskie wody w kąpieliskach zostały ocenione jako wyjątkowej jakości ze 100% wskaźnikiem zgodności, co plasuje Cypr na pierwszym miejscu w Europie z najczystszymi wodami w kąpieliskach. Na drugim miejscu jest Austria z 97,7%, Grecja z 97,1%, a następnie Malta z 96,6%. Z pewnością ubiegłoroczny lock down pomógł utrzymać wysokie standarty co zaprocentowało rekomendacjami na ten sezon.

Zatem Cypr pozostaje w tym roku liderem w Europie pod względem jakości wody w kąpieliskach i spełnia najsurowsze normy dyrektywy w sprawie zarządzania jakością wody w kąpieliskach, wypełniając w pełni wynikające z niej zobowiązania.


W sezonie pływackim 2020, który trwał od 1 maja do 31 października, w całej strefie przybrzeżnej Wolnego Cypru monitorowano 112 wód w cyklu miesięcznym, przynajmniej raz w miesiącu, a przed rozpoczęciem sezonu pobrano próbki.


Coroczna ocena europejskich kąpielisk jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje, jak dobrze wdrażane są środki ochrony środowiska, umożliwiając obywatelom podejmowanie świadomych decyzji o tym, dokąd udać się, aby korzystać z kąpielisk w Europie.

Bezpośredni związek pomiędzy jakością wody w kąpieliskach a zdrowiem i środowiskiem jest oczywisty. Istnieje również bezpośrednia korelacja między jakością wody w kąpieliskach a turystyką, dlatego doskonałe wyniki są bardzo ważne nie tylko dla zdrowia kąpiących się i środowiska, ale także dla gospodarki Cypru, co wiąże się z jakością naszego morza i turystów. 

Ten ciągły sukces Cypru wynika z doskonałej współpracy Departamentu Środowiska, który ponosi ogólną odpowiedzialność za wdrożenie dyrektywy, ze służbą zdrowia i służbą zdrowia publicznego oraz Generalnym Laboratorium Państwowym, a także władzami lokalnymi i aktywnością obywateli.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading