fbpx

Jakie środki będą obowiązywać od piątku?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Zdrowia ogłosił nowe ograniczenia, które będą obowiązywać od piątku 11.12.2020 roku od godziny 6:00 do godziny 23:59 31.12.2020 roku

 1. Obowiązuje godzina policyjna od 21.00 do 05:00 z wyjątkiem następujących przypadków:
  • Dojazd do i z miejsc pracy, a także w celach zawodowych z wykorzystaniem formularza dla pracowników,
  • udanie się do ośrodka medycznego, szpitala, apteki lub lekarza weterynarii w nagłych przypadkach medycznych,
  • przemieszczanie się myśliwych do i w obrębie obszarów objętych zakazem łowieckim, zgodnie z ustawą o ochronie i zarządzaniu dzikim ptactwem i zdobyczą z lat 2003–2017, od godz. 03.00. tylko w dozwolone dni polowania (co oznacza, że ​​muszą mieć przy sobie pozwolenie na polowanie do celów kontrolnych). 
 2. W domach może przebywać do 10 osób, w tym małoletnie dzieci. 
 3. Kościelne i inne formy kultu religijnego w miejscach religijnych mogą odbywać się bez udziału wiernych
 4. Dopuszcza się ceremonie religijne (wesela, chrzciny, pogrzeby) w maksymalnej liczbie 10 osób.
 5. Zabrania się organizowania posiłków / kolacji oraz wszelkich innych imprez weselnych i chrzcin (z wyjątkiem imprezy w domku do 10 osób, w tym małoletnich dzieci)
 6. Zabrania się odwiedzania szpitali, przychodni, ośrodków medycznych i diagnostycznych.
 7. Wszystkie restauracje (restauracje, tawerny, kawiarnie, puby, bary i bary z przekąskami, kawiarnie i restauracje w stołówkach i / lub klubach sportowych, klubach kulturalnych, klubach itp.) zostaną zamknięte dla klientów – możliwa jest jedynie dostawa do domów
  Należy pamiętać, że punkty gastronomiczne w hotelach i obiektach turystycznych mogą być otwarte do godziny 21:00. tylko do obsługi osób nocujących w tych hotelach / kwaterach turystycznych. Ponadto dozwolone jest prowadzenie restauracji na lotniskach Republiki Cypru. 
 8. Transport publiczny będzie działał na 50% swojej przepustowości.
 9. Prowadzenie siłowni zostaje zawieszone.
 10. Działalność firm hazardowych i zakładów bukmacherskich zostaje zawieszona – można jedynie wejść i nadać kupon
 11. Prowadzenie kasyn jest zawieszone.
 12. Wstrzymanie eksploatacji basenów, z wyłączeniem wykorzystywania przez osoby niepełnosprawne do ćwiczeń terapeutycznych lub do treningu do 4 osób, w tym trenera.
 13. Z centrów fitness, basenów i uzdrowisk oraz miejscowych obiektów gastronomicznych mogą korzystać wyłącznie osoby nocujące w takich hotelach / kwaterach (punkty gastronomiczne mogą być czynne do godz. 22:30).
 14. Porty Republiki Cypryjskiej będą obsługiwać wyłącznie transakcje i działania komercyjne. Zabrania się wysiadania pasażerów statków wycieczkowych.
 15. Sport:
  1. Zawieszenie szkoleń i imprez sportowych dla osób poniżej 18 roku życia
  2. zawieszenie treningów i imprez sportowych, z wyjątkiem mistrzostw AD, BD i DG Division oraz meczów reprezentacji narodowych.
  3. zawieszenie prowadzenia i korzystania ze zorganizowanych obiektów sportowych, z wyjątkiem następujących przypadków:
   • Użytkowanie otwartych obiektów sportowych wyłącznie do użytku osób lub drużyn do czterech (4) osób, w tym trenera, bez obecności widzów
   • obsługa obiektów sportowych do treningów i zawodów, bez obecności kibiców, na mistrzostwa drużyn kategorii AD, BD i DG oraz drużyn narodowych.
 16. Zakaz prowadzenia wszelkich grupowych zajęć sportowych i towarzyskich dla dzieci poniżej 18 roku życia, w tym piłki nożnej, tańca, teatru, pływania, sztuk walki itp.
 17. Zabrania się gromadzenia się w miejscach publicznych (parki, skwery, tamy, tereny piknikowe, plaże, chodniki i przystanie, itp.) pod warunkiem, powyżej dwóch osób, z wyjątkiem małoletnich dzieci rodziców uprawiających sport. 
 18. Sądy nadal działają, w oparciu o odpowiednie wytyczne Sądu Najwyższego w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.
 19. Zakaz organizowania imprez masowych lub innych, zgromadzeń w miejscach publicznych lub prywatnych (wioski bożonarodzeniowe, bazary, z wyjątkiem tych organizowanych w amfiteatrach / teatrach i podlegających przepisom sanitarnym – zapełnienie 50% miejsc siedzących)
 20. W usługach zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego, które służą publiczności, w celu świadczenia usług publicznych będzie dozwolona fizyczna obecność na powierzchni 1 osoby na 8m2. i tylko po wcześniejszym umówieniu
 21. Zgodnie z protokołem rynki publiczne będą działały z wypełnieniem 50% i 1,5 metra między osobami
 22. Zawieszenie placów zabaw i parków rozrywki
 23. Zawieszenie działalności obozów.
 24. Zawieszono działalność galerii handlowych
 25. Supermarkety, domy towarowe i duże sklepy powyżej 500 m2. (z wyłączeniem handlu detalicznego artykułami spożywczymi, czyli supermarketów) mogą nadal funkcjonować z ograniczeniem liczby klientów – 1 osoba na 10m2
 26. Od poniedziałku, 14 grudnia, nauka w publicznych i niepublicznych liceach i uczelniach będzie odbywać się jedynie na odległość. Przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja będą nadal funkcjonować normalnie. 
 27. Dla osób poniżej 18. roku życia zawieszona zostaje działalność wszelkiego rodzaju poradni psychologicznych oraz doszkalających.

Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!