fbpx

Jak to jest możliwe?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Mamy XXI wiek i nawet narodowe, polskie linie lotnicze a połączeń bezpośrednich na trasie Cypr – Polska brak.

Jeszcze dwa lata temu uznałbym to za niemożliwe, niestety, teraz to fakt. Od kilkunastu lat jak mieszkam na Cyprze, taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy, żeby przez pół roku nie było wykonane żadne, bezpośrednie połączenie z Cypru do Polski.

Wiem, zaraz rozlegną się głosy, że kiedyś też nie było. i tu się nie zgodzę – bezpośrednie połączenie z Warszawy do Larnaki było zawsze, zawsze realizował je LOT. Fakt, kiedyś kosztował krocie i bardziej opłacało się lecieć z przesiadką przez Budapeszt lub Pragę, ale było! Jego ceny czasem zwalały z nóg, mnie osobiście zdarzyło się lecieć samemu – w samolocie byłem tylko ja i obsługa samolotu – on jednak leciał!


Polski rząd bez przerwy dopłaca do LOT’u – pytanie po co, skoro samoloty nie latają…


Jeszcze zrozumiałbym, gdyby Cypr położony był kilkanaście godzin lotu od Polski, gdzieś w Ameryce – ale kurcze, Cypr podobnie jak Polska jest członkiem Unii Europejskiej – moim zdaniem takie połączenia powinien realizować nasz narodowy przewoźnik, w końcu z jakiegoś powodu nazywamy go “narodowym”…

Inni jakoś potrafią to zorganizować. Rumuńskie, narodowe linie lotnicze TAROM realizują połączenie na Cypr raz na dwa tygodnie, Austrian Airlanes lata do Wiednia, ba nawet wykonywane są loty do Dubaju czy Doha… Powie mi ktoś, że samoloty latają na tych trasach pełne? Nie, oni po prostu dbają o swoich obywateli.

A LOT? Non stop zmienia siatkę połączeń, sprzedaje bilety a następnego dnia anuluje loty, pobiera pieniądze za przewóz psa czy bagaż rejestrowany i nie chce ich oddać…

No dobra, przyznaję się – nie płacę podatków w Polsce, ale moja rodzina tam mieszka je płaci i to z ich pieniędzy polski rząd non stop dofinansowuje LOT.

Jesteśmy w końcu polskimi obywatelami i poradzimy sobie – polecimy przez Wiedeń czy Berlin. Tylko niech nikt nam potem nie zarzuca, że dorabiamy inne kraje – własnego nie możemy…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!