fbpx

Jak rozwiązać problem porannych korków?

Badania na temat przyczyn porannych korków trwały długo, ale na wszelkie potencjalne rozwiązania poczekać trzeba będzie jeszcze dłużej.

Okazuje się że przesunięcie godzin szkolnych niewiele pomoże w rozwiązaniu problemu,bo zanim poznano wyniki badań, tak właśnie spekulowano. A co pomogłoby złagodzić poranne korki? 

Zmiana czasu pracy urzędników służb cywilnych!

Badanie skupiło się na stolicy i okazuje się że około 90% urzędników podróżuje do pracy samochodami, a tylko 3% korzysta z autobusów, przemieszcza się pieszo lub rowerem.

W przeciwieństwie do uczniów. Bo oni jeżdzą do szkoły autobusami czy chodzą na piechotę. 

12 % siły roboczej Nikozji składa się z pracowników służb państwowych, którzy zazwyczaj pracują w tych samych godzinach pracy i jadą w tym samym kierunku. są zgrupowani i zorganizowani w określone biura.

Jak rozumują naukowcy, rozłożenie harmonogramów czasu pracy w sektorze publicznym byłyby najłatwiejsze do osiągnięcia i najbardziej efektywne w walce z korkami.

“Wielu urzędników służby cywilnej pracuje w centralnie zlokalizowanych urzędach, takich jak ministerstwa, co oznacza, że wielu pracowników kieruje się jednocześnie w jednym kierunku; powodując intensywne korki w punktach wjazdowych do miasta”.

Osoby pracujące w sektorach bezpieczeństwa, obrony i zdrowia stanowią 30 % urzędników Nikozji (ponad 4 % siły roboczej Nikozji). Zazwyczaj pracują jednak na różne zmiany, w tym w nocy, i dlatego nie przyczyniają się tak bardzo do problemów z ruchem.

W badaniu nakreślono pięć scenariuszy, od dolnej do idealnej granicy liczby urzędników służby cywilnej, którzy przesunęliby swój rozkład zajęć.

Naukowcy doszli do wniosku, że modyfikowanie harmonogramów pracowników sektora prywatnego jest niewykonalne, ponieważ 95 %z 43 000 firm w Nikozji to bardzo małe firmy, co utrudnia zorganizowaną zmianę.

Większe firmy natomisat mają już elastyczne harmonogramy, które obejmują pracę hybrydową (pracę zdalną).

Ministerstwo Transportu boryka się z rosnącą presją, aby rozwiązać chroniczne komplikacje drogowe, które nękają głównie mieszkańców Nikozji i Limassol, jednocześnie wdrażając finansowane przez UE zmiany w mobilności miejskiej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!