fbpx

Jak przetrwają nadchodzące blokady?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Na łamach Philenews pojawiła się krótka wzmianka na temat kolejnego bezdomnego w Pafos. Teraz prasa potrzebuje więcej miejsca na informacje o testach, szczepieniach i nadchodzącym lockdownie.

Policja dostanie prikaz karania mandatami osoby nielegalnie opuszczające swoje domy, ale należy się zastanowić gdzie schroni się bezdomny, który w jednym z najchłodniejszych miesięcy sypia na plaży? Czy otrzyma zasłużony mandat? 

Wiele osób które trafia na ulicę, to nie, jak się powszechnie uważa obiboki czy alkoholicy. Są to osoby psychicznie sprawnie inaczej, nie mające dostępu do mediów, bezbronne, zagubione. Nie proszą o pomoc lecz izolują się, szukają żywności w restauracyjnych kubłach na śmieci. Nie wiedzą co to sms WYJDŹ Z DOMU, bo nie mają domu. 

Kolejne covidowe zaostrzenia i panika jaką zasiane są media sprawiają, że coraz częściej władze pozbawione są empatii. Mandat za wszelką cenę. Służby zdrowia zaganiane 10000 testów dziennie. 

Rząd myśli jak uchronić społeczeństwo od zarazy. Ekolodzy spieszą na pomoc martwemu flamingowi. Animal Party walczy o prawa mordowanych kotów.

A czy ktoś pomyśli o talerzu ciepłej zupy i kocu dla bezdomnego? Czy dopiero jego nekrolog obudzi nasze uśpione człowieczeństwo? Anemia, niedożywienie, wyziębienie, wyczerpanie.

Kolejna ofiara chorób współistniejących. Kolejny numer. Kolejny news na łamach prasy. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!