Jak przetrwają nadchodzące blokady?

Na łamach Philenews pojawiła się krótka wzmianka na temat kolejnego bezdomnego w Pafos. Teraz prasa potrzebuje więcej miejsca na informacje o testach, szczepieniach i nadchodzącym lockdownie.

Policja dostanie prikaz karania mandatami osoby nielegalnie opuszczające swoje domy, ale należy się zastanowić gdzie schroni się bezdomny, który w jednym z najchłodniejszych miesięcy sypia na plaży? Czy otrzyma zasłużony mandat? 

Wiele osób które trafia na ulicę, to nie, jak się powszechnie uważa obiboki czy alkoholicy. Są to osoby psychicznie sprawnie inaczej, nie mające dostępu do mediów, bezbronne, zagubione. Nie proszą o pomoc lecz izolują się, szukają żywności w restauracyjnych kubłach na śmieci. Nie wiedzą co to sms WYJDŹ Z DOMU, bo nie mają domu. 

Kolejne covidowe zaostrzenia i panika jaką zasiane są media sprawiają, że coraz częściej władze pozbawione są empatii. Mandat za wszelką cenę. Służby zdrowia zaganiane 10000 testów dziennie. 

Rząd myśli jak uchronić społeczeństwo od zarazy. Ekolodzy spieszą na pomoc martwemu flamingowi. Animal Party walczy o prawa mordowanych kotów.

A czy ktoś pomyśli o talerzu ciepłej zupy i kocu dla bezdomnego? Czy dopiero jego nekrolog obudzi nasze uśpione człowieczeństwo? Anemia, niedożywienie, wyziębienie, wyczerpanie.

Kolejna ofiara chorób współistniejących. Kolejny numer. Kolejny news na łamach prasy. 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!