Jak nie kijem to pałką

Rzeźnicy na północy dostali zakaz podnoszenia cen – wprowadzili więc opłatę za usługę…

Rzeźnicy z północy wprowadzili dla swoich klientów „opłatę za usługę”, aby ominąć wprowadzone przez „rząd” kontrole cen detalicznych jagnięciny.

„Rząd” północy wydał w dekret, zgodnie z którym jagnięcina może być sprzedawana po cenie nie wyższej niż 500 TL (15,89 euro) za kilogram, a za nieprzestrzeganie tego przepisu grożą kary pieniężne, jednak wprowadzenie opłaty za usługę wyraźnie wskazuje, że rzeźnicy nie mają zamiaru obcinać swoich dochodów.

Opłaty za usługę wahają się zazwyczaj od 10 do 15 procent ceny detalicznej mięsa.

Lider opozycyjnej partii politycznej CTP Tufan Erhurman określił w sobotę kontrolę cen jako „ryzykowny instrument prawny”.
Stwierdził, że ograniczenia powinny zostać ustalone dopiero po „dokładnym przeglądzie wszystkich czynników przez wszystkie zaangażowane strony i upewnieniu się, że wszyscy będą się do nich stosować”.

Z dostępnych danych wynika oraz większa liczba Turków cypryjskich kupuje mięso na południu , gdzie jest ono dużo tańsze. Coraz częściej dochodzi także do nielegalnego przemytu mięsa z Republiki na północ.

W marcu policja Turków cypryjskich znalazła i skonfiskowała prawie dwie tony wołowiny z supermarketów w dystrykcie Kyrenia.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading