fbpx

Jak lockdown, to nad morze!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Nie wszyscy muszą siedzieć w domach podczas lockdown.

Cyprus Times opublikował fotografie Pierwszej Damy Cypru spacerującej w niedzielny poranek po limassolskim molo w towarzystwie swojej matki.

Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że właśnie od niedzieli na Cyprze obowiązuje całkowity lockdown a wyjścia z domu, po przesłaniu sms, są absolutną koniecznością. 

Wyjścia w celu poprawienia kondycji, jazda na rowerze, czy inne sporty, powinny odbywać się w pobliżu domu. Wyjątek stanowią mieszkańcy Nikozji i okolic, którzy mają przywilej dalszej wyprawy w celach zdrowotnych, nad morze.

Pani Prezydentowa wraz z matką, widocznie też potrzebowały jodowej terapii. A że akurat w środku pandemii, cóż…

Specjalne błogosławieństwo rządowe otrzymała także Adminiastratorka jednej z polskich grup na Cyprze, promująca piękną pogodę i styczniowe słońce na plaży w Agia Napie. Zamieszczone w grupie fotografie przeczą ogólnie obowiązującym zakazom.

Przypominamy że aktualne obostrzenia obowiązują do 31. stycznia. Nieprzestrzeganie dekretów rządowych grozi mandatem w wysokości 300€. Konieczne wyjścia, do apteki, lekarza, na zakupy, przysługują dwa razy dziennie na rozsądny okres czasu. 

Dzieci do lat 16. mogą poruszać się tylko w towarzystwie rodziców. Rodzinne spacery w pobliżu domu, wyjścia z psem, w towarzystwie maksymalnie jednej osoby, w odległości do 500 metrów od miejsca zamieszkania nie wymagają sms’owego zezwolenia. Obowiązkowe jest posiadanie dowodu tożsamości podczas nawet tak krótkich wypraw.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!