fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 12'C ☁
  • Nicosia 6'C 🌥
  • Larnaca 9'C 🌥
  • Ayia Napa 12'C 🌥
  • Paphos 13'C 🌥
  • Limassol 12'C ☁
  • Nicosia 6'C 🌥
  • Larnaca 9'C 🌥
  • Ayia Napa 12'C 🌥
  • Paphos 13'C 🌥

Jak dolecieć na Cypr? Może czarterem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak zapewne wiecie na Cypr latają nie tylko przewoźnicy regularni, ale wykonywane są także przeloty czarterowe. Większość z nich wykonuje mało znana litewska firma Small Planet. Czarterem na Cypr dolecicie także czeskim Travel Service a także polskimi Enter Air i Ryanair Sun.

Są to typowe czarterowe linie lotnicze na które nie można kupić biletów w wyszukiwarkach ani, jak to przeważnie bywa, na stronie internetowej przewoźnika. Linia wykonuje tylko i wyłącznie loty czarterowe. Na Cypr lata z takich miast jak Poznań, Warszawa i Katowice.

Bilety na te loty są w bardzo różnych cenach. Takie kupowane w ostatniej chwili mogą kosztować nawet 250-300 zł (!), ale sprzedaż takowych zaczyna się przeważnie w piątki na loty czwartkowe. Jest to super oferta dla osób, które mogą dowolnie regulować sobie urlop. Bilety takie mają jeszcze jeden minus – sprzedawane są na z góry narzucone terminy – na tydzień, 10. dni lub dwa tygodnie. Nie można dowolnie regulować sobie czasu pobytu. Zresztą zobaczcie sami:

Kolejnym minusem jest to, że kupując bilet czarterowy praktycznie pozbawiamy się swoich praw. Słyszeliście zapewne już jak to klienci jakiegoś biura podróży utknęli gdzieś na lotnisku z powodu awarii samolotu. Niestety, linie czarterowe nie mają “zapasowych” samolotów, a ich grafiki w sezonie letnim są wypełnione do maksimum. Awaria jednego z samolotów powoduje istną lawinę opóźnień. Kupując pełną wycieczkę jesteśmy w tyle dobrej sytuacji, że odpowiedzialność prawna za nas spoczywa na biurze podróży i to ono zapewni nam posiłki i noclegi. Kupując sam bilet zostajemy praktycznie pozostawieni sami sobie.

Niewątpliwym plusem natomiast jest to, że czartery latają z wielu polskich miast. No i bagaż – jego cena jest wliczona w cenę biletu. Obowiązują oczywiście limity bagażu, ale w tego typu połączeniach firmy nie są tak bardzo drobiazgowe. Oczywiście bez przesady – jeśli Wasz bagaż znacznie przekroczy dozwoloną wagę wtedy na pewno Was zaboli koszt nadbagażu.

Przy zakupie biletu na czarter weźcie pod uwagę także to, czy biuro podróży zagwarantuje Wam ulubione miejsce. Wprawdzie bardzo rzadko to się zdarza, ale jest możliwy wybór miejsca w samolocie. Przeważnie obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy” a wybór miejsca jest obarczony wysoką dopłatą do biletu.

Miłej podróży.


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: