fbpx

Izolowani są umieszczani w hotelach

Około 80 osób poddanych kwarantannie w Platres i Troodos zostało przeniesionych do trzech górskich hoteli, trwają także rozmowy w sprawie dodatkowych hoteli na wybrzeżu, które będą wykorzystywane w tym samym celu.

Większość osób poddanych kwarantannie przybyła późno w poniedziałek wieczorem z Wielkiej Brytanii po wejściu w życie nowych przepisów wymagających zaświadczenia lekarskiego, że nie zawierają koronawirusa.

Zezwolono im zejść na ląd przy interwencji ministra transportu Yiannisa Karousosa „w drodze wyjątku”, mimo że nie mieli certyfikatu. Wczoraj przybyło około 20, niektóre bez certyfikatu.

Wszystkie osoby przylatujące na Cypr podlegają obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie w wyznaczonych przez państwo obiektach. Ale wczoraj pojawiły się skargi od tych wysłanych do placówek w Platres na warunki, w tym brak mydła. Ostatniej nocy o północy zostali przeniesieni do hotelu w Troodos.

Jedna z dotkniętych osób powiedziała że izolowani nie otrzymali żadnych instrukcji ani nawet termometru w celu monitorowania ich zdrowia.

Wszystkie zasady samoochrony, na które kładzie nacisk ministerstwo, zostały naruszone i jeśli jedno z nas miało je wczoraj, wszyscy je mamy dzisiaj – powiedziała jedna z osób podlegających kwarantannie.

Nie ma dostępu do infolinii. Do mydła. Izolacja w grupowych pomieszczeniach. Rząd wymaga ale sam nie jest gotowy.

Rzecznik Stowarzyszenia Hotelarzy uważa, że wśród gości brakuje zrozumienia, że kwarantanna oznacza bycie w izolacji:

Idą do recepcji, mówią, że chcą iść na spacer. Nie rozumieją, co oznacza kwarantanna – powiedział.

Loizides powiedział, że trzy hotele w górach będą używane do kwarantanny.

Dzisiaj spodziewamy się zgody na dodanie kolejnych hoteli. Spodziewamy się nowej fali przylotów, zanim loty zostaną wstrzymane 21 marca. Są na wybrzeżu, co ułatwi sprawy transportowe, ponieważ są blisko lotnisk.

Przylot i transfer pasażerów poddanych kwarantannie jest koordynowany przez wiceministra turystyki, któremu powierzono to zadanie przez Ministerstwo Zdrowia.

Ze stowarzyszeniem sporządzono umowę ramową, a następnie każdy hotel zawrze własną umowę z rządem. Dodał, że ceny są znacznie poniżej ceny rynkowej.

Tymczasem hotele opróżniają gości, zgodnie z dekretem stanowym. Loizides powiedział, że chociaż wszystko szło gładko, wciąż w hotelach było kilkuset gości, głównie w Pafos i niektórzy w Limassol, którzy starali się znaleźć loty do odlotu. Dodał, że większość to Brytyjczycy, a także Skandynawowie. Loizides powiedział, że może być konieczne podanie kilku dni przedłużenia.

Chociaż od 21 marca będzie obowiązywał zakaz lotów z 28 krajów, rząd wyjaśnił, że loty repatriacyjne będą dozwolone.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!