Ipla i Player na Cyprze?


Negocjacje między instytucjami Unii Europejskiej zaowocowały zawarciem porozumienia, które umożliwi konsumentom dostęp do treści i usług internetowych także podczas podróży po UE. Oznacza to, że treści dostępne w takich serwisach, jak Ipla, VoD.pl czy Player.pl będzie można oglądać także za granicą. Od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy?

Europejczycy będą mogli w pełni korzystać ze swoich płatnych usług z filmami, sportem, e-książkami, grami wideo czy muzyką podczas podróży na terenie UE. Wynika to z porozumienia osiągniętego przez negocjatorów z Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich i Komisji Europejskiej. Jest to pierwszy krok w nowelizacji przepisów o prawach autorskich proponowanych przez Komisję Europejską w ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego. Przyszłe rozporządzenie umożliwi konsumentom dostęp do ich usług online w trakcie podróży po UE w ten sam sposób, jakby byli w swoim kraju. Nowe przepisy zaczną obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich UE na początku 2018 roku. Operatorzy będą mieli 9 miesięcy na przygotowanie się do stosowania nowych zasad.

Jednym słowem już wkrótce będziemy mogli legalnie korzystać z naszych dekoderów za granicą. No i będzie wszystko działać! Jak pamiętacie z naszego tekstu tutaj do tej pory nie będzie tak różowo.

informacja pochodzi ze strony internetowej

Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading