Intercity podpisze nowy kontrakt?

Ministerstwo Transportu ostatecznie zdecydowało o podpisaniu nowej umowy na obsługę komunikacji międzymiastowej z Intercity, czyli firmą która obsługuje kursy międzymiastowe w chwili obecnej. Postanowiono także podpisać nową umowę z dotychczasowym operatorem komunikacji miejskiej w rejonie Famagusty, czyli firmą OSEA.

Ministerstwo Transportu poinformowało pisemnie zainteresowane strony o swoich decyzjach i wezwało obu nowych (starych) wykonawców do jak najszybszego przygotowania się, wraz z gwarancjami bankowymi i wymaganym finansowaniem, w celu podpisania umów i rozpoczęcia procesów przygotowawczych, zapewniając między innymi wprowadzenie do ruchu nowych autobusów.

Konsorcjum MLKP, które także złożyło oferty na oba zadania zapowiedziało odwołanie:

Oczywiście nie ma uzasadnienia dla odrzucenia przez komisję przetargową najlepszej oferty na usługi transportu publicznego wysokiej jakości – napisano w płatnych komunikatach prasowych

Jak informuje komisja przetargowa, w ramach 10. letniego kontraktu, oferta Intercity opiewała na kwotę 32,2 mln euro, natomiast cena to MLKP 29,7 mln euro. MLKP zaoferowało jednak 18 autobusów mniej obniżkę wynagrodzeń pracowników – to także miało znaczenie przy wyborze przewoźnika.

Kiedy ostatecznie na trasy wyjadą nowe autobusy? Tego niestety nie wiadomo.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading