fbpx

Inteligentne parkowanie w Pafos

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jeszcze na Cypr nie dotarli turyści, a już jest problem z parkowaniem w Pafos – sami tego doświadczyliśmy ubiegłej niedzieli

Pafos stoi w korkach – tak było podczas ostatniego weekendu kiedy realizowaliśmy dla Was nagranie z wielkanocnej mszy świętej w tym mieście (możecie je zobaczyć tutaj). Sam dojazd do kościoła sprawił nam wiele problemów – miasto jest rozkopane do tego stopnia, że nawet GPS się w nim gubił. Samochody, jak zresztą zawsze na Cyprze, zaparkowane były wszędzie gdzie to tylko możliwe…

To już wkrótce ma się zmienić.

Pafos stanie się w 2021 roku pierwszą gminą Cypru, która dokona całkowitej przebudowy wszystkich miejsc parkingowych w mieście. Gmina Pafos ogłosiła przetarg na dostawę „inteligentnego” systemu zarządzania parkingami, którego szacunkowy koszt wyniesie 1,2 mln euro, aby osiągnąć ambitny cel w bieżącym roku.


Projekt obejmuje zarządzanie miejscami parkingowymi za pomocą czujników w każdej lokalizacji, w sumie 3300 miejsc parkingowych na zorganizowanych przestrzeniach i ulicach.


„Pojawi się aplikacja mobilna, za pośrednictwem której społeczeństwo będzie informowane o dostępnych miejscach parkingowych w ciekawych miejscach, a także o uiszczeniu opłat parkingowych” – zapowiadają urzędnicy miejscy.

Wdrożenie inteligentnego systemu ma przynieść wiele i wielkich korzyści, takich jak ograniczenie zbędnych ruchów pojazdów, ułatwienie przemieszczania się mieszkańców i gości w mieście, a także redukcja zanieczyszczeń.

Oby tylko się udało – trzymamy kciuki.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!