Instruktorzy do szkoły!

Rząd przyjął nowe przepisy dotyczące instruktorów nauki jazdy

Rada ministrów zdecydowała, że osoby, które chcą uczyć innych jak jeździć samochodem powinny skończyć „Szkołę Instruktorów Nauki Jazdy”, czyli placówkę policealną, która będzie szkolić i egzaminować przyszłych instruktorów nauki jazdy.

W chwili obecnej nie trzeba kończyć żadnej szkoły ani nawet kursu przygotowawczego aby takim instruktorem zostać – wystarczy zdanie odpowiedniego egzaminu.

Wprowadzano także obowiązek ustawicznego uczenia się instruktorów nauki jazdy, w regularnych odstępach czasu, poprzez Szkoły Instruktorów Nauki Jazdy, kategoryzację instruktorów i szkół według odpowiednio posiadanej wiedzy i środków edukacyjnych oraz zniesienie anachronicznego przepisu zabraniającego licencjonowania wykwalifikowanego instruktora do szkolenia przyszłego kierowcy, chyba że wykonuje on tę działalność jako „główne zajęcie”.

W oparciu o projekt ustawy przewiduje się wprowadzenie procedury zapewniającej jakość funkcjonowania szkół, poprzez obowiązek przestrzegania przez nie standardów i/lub procedur zapewnienia jakości świadczenia usług, a także wprowadzenie Kodeks Etyczny dla instruktorów nauki jazdy. 

Powyższe zmiany legislacyjne są działaniami z szeregu działań promowanych przez Ministerstwo Transportu, Komunikacji i Robót na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – napisano w komunikacie

Oby jeszcze prawidłowo uczono…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading