Inne godziny pracy laboratoriów

OKYpY wydłuża godziny pracy szpitali państwowych, począwszy od laboratoriów klinicznych Szpitala Ogólnego w Nikozji

W planach jest wydłużenie godzin pracy laboratoriów klinicznych w szpitalach państwowych także innych miast, natomiast w planie OKYpY uwzględniono także oddziały radiologii, które w związku z realizacją podjętych decyzji i po niezbędnym przygotowaniu, poza nagłymi przypadkami, będą oferować usługi także pacjentom ambulatoryjnym, także w godzinach wieczornych.  

Zgodnie z nowym harmonogramem pracy laboratoriów klinicznych Stołecznego Szpitala Ogólnego pobieranie krwi odbywa się: w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od 7:00 do 2:30.

Laboratoria kliniczne szpitala w Nikozji wykonują, oprócz powszechnych badań laboratoryjnych, również badania specjalistyczne , których sektor prywatny nie jest w stanie zaoferować, w związku z czym wydłużenie godzin ich pracy w niewyobrażalny sposób ułatwi cypryjskim pacjentom.

Jak powiedział Philenews przedstawiciel prasowy OKYPY Charalambos Harilaou, „jest to jedno z działań zaplanowanych przez organizację w celu osiągnięcia celów, które uwzględniła w planie działania, który niedawno przedłożyła Prezydentowi Republiki” i dodał, że „wraz z wydłużeniem godzin pracy laboratoriów klinicznych, w pierwszej kolejności zapewnione zostaną udogodnienia dla pacjentów, a co za tym idzie, wzrosną także możliwości dochodowe OKYpY”.

W tej chwili, jak powiedział rzecznik prasowy OKYpY, „wraz z laboratoriami klinicznymi badane jest także wydłużenie godzin pracy i oddziałów radiologii”. Po raz kolejny zacznie się od szpitala w Nikozji. „Wraz z zakupem nowego, nowoczesnego sprzętu dla oddziałów radiologii rozważa się wydłużenie godzin pracy oddziału radiologii Szpitala Ogólnego w Nikozji, tak aby nie obsługiwać wyłącznie pacjentów w nagłych przypadkach i pacjentów hospitalizowanych, a mieć możliwość obsługi również pacjentów ambulatoryjnych” . Innymi słowy, pacjenci kierowani przez lekarzy na badania radiodiagnostyczne, a do dziś zwracają się o obsługę do sektora prywatnego, gdyż usługi publiczne nie są świadczone po godzinie 15:00.

Podsumowując, Harilaou podkreślił, że „laboratoria kliniczne Szpitala Ogólnego w Nikozji posiadają akredytację, a ich wysoka specjalizacja uczyniła je laboratoriami referencyjnymi na poziomie cypryjskim w zakresie szerokiego zakresu badań”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading