fbpx

Infolinia ruszyła. W końcu…

Od wczoraj można dodzwonić się pod numer 1450 – nawet odbierają połączenia.

Pytania dotyczące usług zabezpieczenia społecznego i świadczeń socjalnych można już kierować do centrum telefonicznego pod numer 1450.

Nowe contact center, oferowane bezpłatnie, rozpoczęło swoją działalność wczoraj – ma pomagać mieszkańcom w kwestiach pomocy społecznej.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

Infolinię obsługuje łącznie 20 pracowników zatrudnionych na umowę z prywatną firmą – mają oni dostęp do systemów komputerowych działu ubezpieczeń społecznych. Przez dwa miesiące contact center będzie działać pilotażowo..

Bezpośrednie odpowiedzi będą udzielane tylko na konkretne pytania, które zostały skategoryzowane, na odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania niestety będzie trzeba poczekać – zostaną one przekazane do odpowiednich działów, które zajmą się sprawą.

Są trzy rodzaje pytań – powiedział urzędnik zarządzający zasiłkami w wiceministrze pomocy społecznej, Christos Diomidos w Alpha TV.
Pierwszy dotyczy pytań ogólnych, na które odpowiedzi są pobierane z bazy danych, natomiast drugi rodzaj pytań dotyczy danych z systemów komputerowych. Aby przekazać takie informacje, osoba dzwoniąca zostanie wcześniej zidentyfikowana, aby zapewnić, że informacje zostaną przekazane właściwej osobie.

Trzeci typ pytań dotyczy pytań trudniejszych lub bardziej skomplikowanych, które będą kierowane do odpowiednich służb, na które odpowie urzędnik odpowiedniego działu.

Usługa jest dostępna pod numerem 1450 dla połączeń na terenie Cypru (bezpłatnie) oraz pod numerem +357 22008020 dla połączeń z zagranicy (połączenie płatne zgodnie z taryfą operatora).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!