fbpx

Imprezy przy Skałach Afrodyty?

Cypryjski Ruch Ekologiczny ostro skrytykował sugestie, że władze są otwarte na możliwość organizacji wydarzeń na żywo w Petra tou Romiou w przyszłym roku.


Petra tou Romiou, znana również jako Skała Afrodyty, jest jednym z najważniejszych zabytków przyrody na Cyprze, który również podlega ochronie Natura 2000, sieci obszarów chronionych w UE.


W opublikowanym oświadczeniu, Ruch Ekologiczny napisał, że wykorzystanie tego obszaru do koncertów i innych wydarzeń na żywo negatywnie wpłynie na jego florę i faunę, dodając, że jest również lekceważący dla jego historii i dziedzictwa kulturowego.

Takie wydarzenia stanowią zagrożenie dla historycznej i kulturowej wartości Petra tou Romiou – czytamy w komunikacie.
Fauna będzie mocno zakłócana obecnością ludzi i ich samochodów, a także oświetleniem i hałasem. Nadszedł czas, aby powstrzymać lekkomyślne nadużywanie przyrody dla korzyści ekonomicznych zaledwie kilku osób, ponieważ doprowadzi to do stopniowego zaniku gatunków roślin i zwierząt.
Nie ma sensu wydawanie znacznych środków finansowych na zarządzanie i ochronę siedlisk objętych ochroną Natura 2000, z drugiej strony niszczenie ich tak lekkomyślnymi działaniami” – podsumowano w oświadczeniu.

Okolice Petra tou Romiou są domem dla jednego z najrzadszych ptaków na Cyprze, sokoła, zwanego sokołem Eleonora, który zwykle pojawia się na Cyprze od kwietnia do listopada.

Co myślicie o pomyśle organizacji imprez w tamtych okolicach?


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!