Ilu kierowców używa telefonu podczas jazdy?

Czy Cypryjczycy używają telefonu komórkowego podczas jazdy?

Cypryjski Instytut Statystyczny przeprowadził nowe badanie i postanowił to sprawdzić. Chociaż my, zwykli kierowcy, nawet bez badania znamy odpowiedź.

Wynik badania jest taki, że 59% kierowców na terenie Republiki Cypryjskiej przyznaje się do korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy, podczas gdy 33% odpowiedziało negatywnie a 8% nie chciało odpowiadać.

Bardzo ważnym elementem badań jest to, że mieszkańcy obszarów wiejskich znacznie rzadziej korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy. W szczególności, podczas gdy na obszarach miejskich ten niebezpieczny nawyk występuje u 75% kierowców, na wsi odsetek ten spada do 43%.

Wyniki badania według płci pokazują, że kobiety częściej korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem (65%) niż mężczyźni (53%).

Badanie obejmowało również dokładne korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. 62% osób, które używają go podczas jazdy, robi to do wysyłania wiadomości, a 38% tylko rozmawia przez telefon.

Nie ma danych na temat liczby zgonów spowodowanych przez telefony komórkowe podczas jazdy, istnieją jednak poważne obawy dotyczące rzeczywistej liczby zgonów spowodowanych na drogach gdzie właśnie nasza miłość do telefonu zawiniła.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading