fbpx

Ile śmiecisz – tyle płacisz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Program ma na celu zachęcenie do produkcji mniejszej ilości odpadów – ​​wyrzucanie mniejszej ilości doprowadzi do niższych kosztów dla gospodarstw domowych.

W nowej sposobie rozliczania nie będzie już rocznej opłaty za wywóz śmieci. Obecnie każda rezydencja płaci taką opłatę bez względu na to, ile wytwarza śmieci i czy rezydencja jest zamieszkana, czy nie. Zamiast tego gospodarstwa domowe będą kupować worki na śmieci wydawane przez władze miejskie co oznacza, że będą płacić mniej, jeśli produkują mniej odpadów.


Więcej recyklingu to mniej drogich worków na śmieci zmieszane.


Torby na śmieci będą znacznie droższe niż te konwencjonalne w lokalnym supermarkecie – właśnie tam wkraczają zachęty, skłaniające konsumentów do recyklingu artykułów gospodarstwa domowego w innych punktach zbiórki. Im więcej recyklingujesz, tym mniej worków na śmieci będziesz musiał kupić.

Do rozwiązania pozostaje jeszcze wiele spraw – jeśli w budynku znajduje się powiedzmy 20 mieszkańców – w jaki sposób zostanie ustalone, która z 20 osób nie korzysta z recyklingu?

Przepisy już są – ciekawe tylko kiedy gminy wprowadzą je w życie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!