Ile kosztuje wynajem mieszkania na Cyprze?

Ile teraz kosztuje wynajęcie mieszkania? W Limassol najwięcej.

Limassol jest obecnie najdroższym miastem na Cyprze do życia, a ceny wynajmu są prawie trzy razy wyższe niż w pozostałych prowincjach. Zwiększony popyt, ale także zmniejszona dostępność, to dwa ważne czynniki, które plasują miasto Limassol jako najdroższe miasto pod względem nieruchomości.

Co najgorsze, nic nie zapowiada aby ceny mieszkań w Limassol spadły.

Co ciekawe, gwałtownie rosną ceny najmu mieszkań w okolicach Limassol. Kiedyś im dalej od morza – tym taniej, teraz to się zmienia.

Mieszkania nie tylko w Limassol są bardzo drogie, ale ich po prostu nie ma. Wielokrotnie zdarza się, że osoby pracujące w mieście wynajmują mieszkania w innych prowincjach i codziennie dojeżdżają do pracy.

W Nikozji za apartament z jedną sypialnią ceny wahają się od 500 € do 600 €, podczas gdy w Limassol od 800 € do 900 €. Jeśli chodzi o Larnakę, ceny sięgają 400-500 euro, podczas gdy najbardziej ekonomicznym miastem jest Pafos, gdzie czynsze za wahają się od 350-450 euro.

Jeśli chodzi o czynsze za mieszkanie z dwiema sypialniami w Nikozji, wynoszą one 700-800 euro, podczas gdy w mieście Limassol czynszesą dwa razy wyższe (1300 do 1400 euro), w Larnace i Pafos wahają się od 500 do 600 euro. 

Jeśli chodzi o czynsze za mieszkania trzypokojowe w Nikozji znajdziecie mieszkanie od 900 do 1000 euro, w Limassol od 1700 do 1800 euro, a w Larnace i Pafos od 700 do 800 euro.

Reasumując – jak się ma najniższe wynagrodzenie do wynajmu mieszkania…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!