Ile będzie kosztował prom z Cypru do Grecji?

Wiceminister żeglugi Vassilis Dimitriadis poinformował o ogłoszeniu przetargu na realizację połączenia promowego z Cypru do Grecji

Po wielu miesiącach przygotowań, ogłoszono w końcu przetarg na realizację połączenia promowego na trasie Cypr – Grecja. Do przewoźnika należeć będzie wybór miejsca docelowego na Cyprze i ewentualnych przystanków pośrednich. W Grecji prom, zgodnie z ustalenia międzyrządowymi, będzie płynął do Pireusu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji prasowej w Lecce, ustalono maksymalne ceny biletów na nowe połączenie.

Wybrany w przetargu przewoźnik na trasie Cypr – Grecja – Cypr może zażądać:

  • 80€ za bilet w jedną stronę w kabinie jednoosobowej
  • 120€ za bilet w dwie strony w kabinie jednoosobowej
  • 150€ za przewóz samochodu osobowego w dwie strony
  • 100€ za przewóz motocykla w dwie strony

Do podanych cen zostaną doliczone odpowiednie opłaty portowe.

Ile więc będzie nas kosztowała podróż do Grecji samochodem osobowym? Gdybyśmy wzięli pod uwagę tylko najdroższe kabiny jednoosobowe (a takich prawdopodobnie będzie na promie najmniej), bilety dla czteroosobowej rodziny za podróż w dwie strony będą nas kosztować 630€, dwie osoby zapłacą 390€. Oczywiście plus opłaty portowe.

Drogo? Biorąc pod uwagę to, że nie musimy martwić się o wagę bagażu (w samochodzie zmieścimy wszystko) i niezapomnianą, trwającą ponad dobę morską przygodę – oferta wydaje się całkiem przystępna.

Obraz PIRO4D z Pixabay


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!