Identyfikacja zaginionych w 1974 roku osòb opòźniła się o prawie 5 miesięcy.

Około 40 zaginionych osób ma zostać wkrótce zidentyfikowanych przez Komitet ds. Osób Zaginionych (CMP).

Przedstawiciele komisji ds. Uchodźców Izby Reprezentantów, towarzyszyli we wtorek innym członkom tego komitetu podczas wizyty w laboratorium CMP.

„Pandemia i wynikające z niej środki ograniczające wydane przez rząd doprowadziły do ​​dalszych problemów i pięciomiesięcznego opóźnienia. CMP zdołał wznowić pracę dopiero na początku tego miesiąca ”, podano w oświadczeniu.

Według danych, w 2020 r. dokonano tylko 25 identyfikacji, a odsetek ekshumacji, w których znaleziono szczątki, wyliczono na zaledwie 11 %.


Według danych, w 2020 r. dokonano tylko 25 identyfikacji, a odsetek ekshumacji, w których znaleziono szczątki, wyliczono na zaledwie 11 %. W 2019 roku dokonano 42 identyfikacji, 71 w 2018, 117 w 2017 i 115 w 2016. W 2019 ekshumowano około 29 osób, 11 w 2018, 39 w 2017 i 83 w 2016.


„Zespoły zaangażowane w wykopaliska powinny zostać zwiększone, ponieważ pilnie potrzebują doświadczonych i wykwalifikowanych naukowców”.

Wspomniano również o konieczności podjęcia wszelkich niezbędnych kroków, aby wykopaliska odbywały się na obszarach, które turecka armia okupacyjna sklasyfikowała jako wojskowe, dodając, że dotychczas wykopaliska odbywały się tylko w ośmiu z 30 miejsc, w których porozumienie zostało osiągnięte.

Partie polityczne dyskutują obecnie nad ustawą, która umożliwiałaby wydawanie aktów zgonu osobom zaginionym, które zostały zidentyfikowane w wyniku badań DNA w wyniku prac CMP.

W oparciu o obowiązujące przepisy niemożliwe jest wystawianie aktów zgonu zaginionych, ponieważ w wielu przypadkach istnieją tylko fragmenty szczątków, a także brak wyraźnej przyczyny zgonu, jak wymaga tego prawo dla aktu zgonu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading