fbpx

Identyfikacja zaginionych w 1974 roku osòb opòźniła się o prawie 5 miesięcy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Około 40 zaginionych osób ma zostać wkrótce zidentyfikowanych przez Komitet ds. Osób Zaginionych (CMP).

Przedstawiciele komisji ds. Uchodźców Izby Reprezentantów, towarzyszyli we wtorek innym członkom tego komitetu podczas wizyty w laboratorium CMP.

„Pandemia i wynikające z niej środki ograniczające wydane przez rząd doprowadziły do ​​dalszych problemów i pięciomiesięcznego opóźnienia. CMP zdołał wznowić pracę dopiero na początku tego miesiąca ”, podano w oświadczeniu.

Według danych, w 2020 r. dokonano tylko 25 identyfikacji, a odsetek ekshumacji, w których znaleziono szczątki, wyliczono na zaledwie 11 %.


Według danych, w 2020 r. dokonano tylko 25 identyfikacji, a odsetek ekshumacji, w których znaleziono szczątki, wyliczono na zaledwie 11 %. W 2019 roku dokonano 42 identyfikacji, 71 w 2018, 117 w 2017 i 115 w 2016. W 2019 ekshumowano około 29 osób, 11 w 2018, 39 w 2017 i 83 w 2016.


„Zespoły zaangażowane w wykopaliska powinny zostać zwiększone, ponieważ pilnie potrzebują doświadczonych i wykwalifikowanych naukowców”.

Wspomniano również o konieczności podjęcia wszelkich niezbędnych kroków, aby wykopaliska odbywały się na obszarach, które turecka armia okupacyjna sklasyfikowała jako wojskowe, dodając, że dotychczas wykopaliska odbywały się tylko w ośmiu z 30 miejsc, w których porozumienie zostało osiągnięte.

Partie polityczne dyskutują obecnie nad ustawą, która umożliwiałaby wydawanie aktów zgonu osobom zaginionym, które zostały zidentyfikowane w wyniku badań DNA w wyniku prac CMP.

W oparciu o obowiązujące przepisy niemożliwe jest wystawianie aktów zgonu zaginionych, ponieważ w wielu przypadkach istnieją tylko fragmenty szczątków, a także brak wyraźnej przyczyny zgonu, jak wymaga tego prawo dla aktu zgonu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!