I po weekendzie – 787 nowych zakażeń

Wzrost liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem – w poniedziałek potwierdzono 787 zakażeń stwierdzonych na podstawie 43678 testów; wskaźnik pozytywności wzrósł do 1,80%

Szybkie testy wykryły 172 przypadki w Nikozji, 188 w Limassol, 85 w Larnace, 61 w Pafos i 55 w Famaguście.

Od kilku dni liczba potwierdzonych zakażeń rośnie, na szczęście nie zwiększa się na razie ilość ciężkich przypadków – w cypryjskich szpitalach przebywa aktualnie około 80 osób.


Na zwiększenie ilości zakażeń wpływają zapewne łagodzone obostrzenia


Niestety, coraz mniej osób przestrzega podstawowych zasad „koronawirusowych”. Wpływ na zwiększenie ilości pozytywnych przypadków mają zapewne także organizowane w weekendy imprezy i wesela na których jednocześnie przebywa kilkaset osób niekoniecznie w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.

Zapewne przez kilka najbliższych dni będziemy światkami zwiększania ilości nowych zakażeń – nie wszystkie osoby wykonały wczoraj testy, niektóre wykonają je w ciągu najbliższych kilku dni.

Przypomnijmy, że zgodnie z zaleceniami rządowymi, nieszczepieni pracownicy, muszą wykonywać testy co 72 godziny – te same zasady obowiązują przy korzystaniu z SafePass.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!