fbpx

Hulajnogi elektryczne na Cyprze

Wprowadzono w życie rozporządzenie w sprawie użytkowania na drogach publicznych hulajnóg elektrycznych (e-hulajnóg).

Tylko osoby w wieku powyżej 14. lat mogą jeździć na e-hulajnodze, a w przypadku pojazdów dwuosobowych ta druga powinna mieć powyżej 12. lat.

Obowiązuje obowiązek używania kasku oraz odzieży ze wskaźnikami fluorescencyjnymi. Hulajnoga powinien mieć hamulce, światła z tyłu i z przodu, a także dzwonek.

Maksymalna prędkość powinna wynosić 20 km/h. Podczas jazdy po placu lub chodniku prędkość nie powinna przekraczać 10 km/h. Pierwszeństwo na chodnikach i placach zawsze mają piesi.

Korzystanie z e-hulajnogi na placu lub w strefie dla pieszych jest dozwolone tylko wtedy, gdy istnieje odpowiednie oznakowanie (pionowe lub poziome).

Gminy lub społeczności przeprowadzają ocenę wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Jeśli władze uznają, że zezwalanie na e-hulajnogi jest wystarczająco bezpieczne, zostaną odpowiednio umieszczone znaki drogowe.

Opublikowane w dzienniku rządowym 30 grudnia przepisy szczegółowo określają, że hulajnóg elektrycznych można używać na drogach, na których obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, na ścieżkach rowerowych lub ścieżkach dozwolonych zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!