Hotele z historią

„Historyczne hotele Cypru” to nowa marka, która ma wypromować niektóre miejsca noclegowe.

Ministerstwo Turystyki zdecydowało o wprowadzeniu nowej marki „Hotel Historyczny”.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu ministerstwo pragnie zachować dziedzictwo historyczne kraju , podkreślić historyczny rozwój branży hotelarskiej oraz przyczynić się do rozwoju gospodarki i dziedzictwa architektonicznego.

Hotele historyczne będą stanowić wyjątkową kategorię obiektów noclegowych o znaczących walorach architektonicznych i historycznych . Charakteryzują się wiekiem swoich budynków, architekturą i powiązaniem z konkretnymi wydarzeniami historycznymi i działają w obrębie budynków, których elementy architektoniczne odzwierciedlają design i trendy dawnych czasów.

Czego możemy się spodziewać w takim hotelu?

Główna lub podstawowa część budynku lub część budynku hotelu musi mieć co najmniej 50 lat. Podstawowa architektura musi być reprezentatywna dla okresu pierwotnej budowy lub jednostka musi mieć możliwość przedstawienia swojej historii w formie elektronicznej.

W hotelu wystawione zostaną przedmioty o znaczeniu historycznym, takie jak meble, dekoracje, dzieła sztuki, pamiątki i materiały audiowizualne.

Dodatkowo w specjalnej części menu lub w osobnym menu powinny znaleźć się dania i napoje o znaczeniu historycznym , takie jak brandy sour, zivania, Commandaria, inne wina cypryjskie, kolokasi, aphelia, faszerowane liście winorośli (koupepia), sheftalies i halloumi.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading