Hotele pełne – czas odpocząć

Właśnie rozpoczął się długi weekend – cypryjskie hotele są zapełnione w 80%

W ten weekend, w hotelach, spotkacie nie tylko turystów – wielu Cypryjczyków postanowiło opuścić miejsca zamieszkania i udać się na weekendowy odpoczynek. Mieszkańcy Cypru mogą wciąż korzystać z programu dopłat do noclegów, i bądźmy szczerzy, bardzo chętnie z niego korzystają…

Praktycznie 100% obłożenie wszystkich miejsc noclegowych widać w Larnace oraz na wschodnim wybrzeżu wyspy. Burmistrz Larnaki Andreas Vyras szacuje, że do nadmorskiego miasta uda się nawet 100000 odwiedzających. Larnaka jest gospodarzem imprez zorganizowanych w trakcie Kataklysmos.

Na Cypr przybyło także mnóstwo turystów – najwięcej z Wielkiej Brytanii, Izraela oraz Polski. Nasz kraj zajmuje czołowe miejsce w turystyce na Cyprze – Polacy odkryli Cypr po uruchomieniu nowych połączeń lotniczych z wielu polskich miast.

Samoloty latają pełne, a ceny biletów wciąż rosną i przebijają kolejne granice. Jeszcze nie dawno można było kupić bilety po kilkadziesiąt złotych w dwie strony, teraz trzeba zapłacić minimum 300 zł.

Na ulicach miast widać wiele samochodów z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi – w wypożyczalniach praktycznie niemożliwe jest znalezienie dostanie samochodu od ręki. Mowa oczywiście o lokalnych wypożyczalniach, tych najtańszych, bo te wielkie, sieciowe wciąż mają pojazdy na wypożyczenie.

Jak już wcześniej napisaliśmy, hotele także są praktycznie pełne. Jeżeli ktoś z Was chce jeszcze znaleźć nocleg w dobrej cenie – powinien się spieszyć. Zostało niewiele miejsc w obiektach tych ze średniej i wysokiej półki. Trzeba jednak się liczyć z całkiem sporym wydatkiem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading