fbpx

Cypryjskie hotele nie mają wymaganych zezwoleń!

76% hoteli i 38% placówek gastronomicznych działało w 2018 roku bez pozwolenia!

Odysseas Michaelides (audytor generalny) powiedział, że pod koniec 2018 r. istniały 243 hotele i 3600 placówek gastronomicznych. Spośród nich przedłużono licencje tylko dla 59 hoteli i 2234 placówek gastronomicznych – to jest 24% i 62% całości, a pozostała część (odpowiednio 76% i 38%) nie spełnia przepisów prawa.

Głównym powodem nieprzedłużania licencji była samowola budowlana – właściciele obiektów bez uprzedniego zezwolenia sprowadzili remonty i zmieniali wygląd i układ pomieszczeń!

Co ciekawe tylko cztery hotele pięciogwiazdkowe (jest ich 26) i dziewięć czterogwiazdkowych (jest ich 58) posiada aktualne, ważne zezwolenia. Pozostałe działają na podstawie pozwoleń z 2009 roku! Władze nie decydują się jednak na zamykanie tych obiektów, chociaż mają do tego pełne prawo – spowodowałoby to utratę gigantycznych przychodów dla wyspy i utratę tysięcy miejsc pracy.

Nowa ustawa o klasyfikacji hoteli i lokali gastronomicznych dała pięcioletni okres przejściowy na uzyskanie wszelkich licencji. Po tym okresie – hotele zostaną zamknięte…

[bar id=”26026″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!