fbpx

Hotele 4 i 5. gwiazdkowe wezwane do zamknięcia

Stowarzyszenie Cypryjskich Przedsiębiorstw Turystycznych (ACTE), którego członkowie składają się z wielu ekskluzywnych hoteli na Cyprze, wezwało swoich członków w piątek do rozważenia zawieszenia działalności do 30 kwietnia w następstwie napędzanych przez koronawirusa skutków dla rezerwacji i całej gospodarki.

Kilkanaście cypryjskich hoteli już zdecydowało się na zamknięcie – nie jest jeszcze wiadomo co stanie się z pracownikami. We wczorajszym orędziu Prezydent zapowiedział wsparcie finansowe dla wszystkich firm, które mają problemy w związku z epidemią. Powiedział, że wyniki finansowe ostatnich lat pozwalają rządowi podjąć zdecydowane działania w celu wsparcia pracowników i pracodawców oraz osób dotkniętych kryzysem. 

Z tego powodu rząd przedstawi pełny program wspierania gospodarki, oparty na dialogu, który już odbył się z partiami parlamentarnymi i partnerami społecznymi.

powiedział Prezydent w orędziu do narodu

Już kilkanaście dni temu informowaliśmy, że hotele borykają się z problemem anulowania rezerwacji – teraz podjęto drastyczne kroki.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!