fbpx

Hotelarze chcą przyspieszenia umowy z Izraelem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Stowarzyszenia hotelarzy lobbują przed cypryjskim rządem przyspieszenie wejścia w życie umowy z Izraelem w sprawie ruchu turystycznego.

Jak powszechnie wiadomo, umowa zwalniająca obywateli Izraela od obowiązkowych testów i kwarantanny będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2021. W myśl jej zapisów, osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki będą mogły swobodnie, bez obowiązkowych testów oraz kwarantanny przebywać turystycznie na wyspie.

PASYXE wysłało list do Prezydenta Cypru z wnioskiem o wcześniejsze wdrożenie porozumienia z Izraelem, i zezwoleniem na wjazd na Cypr w związku z żydowską Paschą, która w tym roku obchodzona jest między 27 marca a 4 kwietnia. ​​PASYXE proponuje także aby zmniejszyć zagrożenie dla zdrowia publicznego, aby przeprowadzać szybkie testy po przybyciu izraelskich turystów na Cypr. 

Stowarzyszenie szacuje, że przyspieszenie umowy z Izraelem stworzy dobry początek dla przebiegu ruchu turystycznego z Izraela na Cypr i na resztę roku. Należy zauważyć, że w 2019 roku Izrael z 300 tys. Osób przybywających na Cypr był trzecim najważniejszym rynkiem dla turystyki cypryjskiej.


PASYXE wnioskuje także o podpisanie podobnych umów z Wielką Brytanią oraz Rosją.

Jak informuje Philenews, Sekretarz Generalny PASYXE Filokypros Rousounidis zwrócił się pisemnie do cypryjskiego rządu o przedłużenie wsparcia dla branży hotelarskiej do końca czerwca. Jak powiedział rozszerzenie wsparcia ułatwi ponowne otwarcie hoteli i uniknięcie zwolnień w branży. 

Stowarzyszenia hotelarzy zwrócili się także do rządu o obniżenie stawki VAT na noclegi w hotelach i kwaterach turystycznych z 9% do 5% co pozwoli na utrzymanie konkurencyjności sektora turystycznego na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!